Wasi nowi reprezentanci mają mnóstwo ciekawych planów na ten rok szkolny. Życzymy im dużo energii i wytrwałości w ich realizowaniu, a wszystkich uczniów zapraszamy do współpracy i zgłaszania własnych pomysłów na uatrakcyjnienie nauki i pobytu w murach naszej szkoły. Oto najważniejsze akcje i przedsięwzięcia zaplanowane na ten rok szkolny:

• Wybory nowych władz Samorządu Uczniowskiego
  • Kiermasz książek używanych
  • Akcja Pola Nadziei
  • Akcja honorowego krwiodawstwa Oddaj krew
  • Organizacja Dnia Praw Dziecka
  • Kontynuacja akcji Ambasadorzy Krwiodawstwa
  • Akcja Góra grosza
  • Akcja Mikołajki
  • Konkurs Mam talent
  • Godzina z poezja obozową
  • Dzień transplantologii oraz działania związanie z jej popularyzacją
  • Akcja honorowego krwiodawstwa Oddaj krew
  • Dzień Sprzeciwu Wobec Korupcji
  • Turniej piłki nożnej/siatkowej lub w innej dyscyplinie sportowej pomiędzy nauczycielami a uczniami
  • Akcja Super Klasa
  • Dni tematyczne
  • Cykliczne spotkania Samorządu Uczniowskiego
  • Inne przedsięwzięcia i uroczystości w odpowiedzi na potrzeby i inicjatywy młodzieży

III Forum Samorządów

W czwartek, 18 października, w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli samorządów uczniowskich katowickich szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum godnie reprezentował nasz przewodniczący Dominik Komar. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji szkół oraz działań samorządów. Omówiono rolę samorządności w naszym mieście, a podczas panelu dyskusyjnego reprezentanci szkół mieli okazję wymienić się ciekawymi pomysłami i doświadczeniami, przedyskutować ważne dla edukacji kwestie oraz zaplanować wspólne działania w bieżącym roku szkolnym. Spotkanie uświetniło również przybycie i przemówienia licznych ważnych gości oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Była to świetna okazja do tego, aby zaczerpnąć nowe pomysły od innych placówek oraz zainspirować innych ciekawymi działaniami, które organizuje nasz samorząd oraz nasi uczniowie.

Jesienna akcja krwiodawstwa

17 października miała miejsce w naszej szkole jesienna akcja honorowego krwiodawstwa. Wielu naszych uczniów stawiło się w specjalnym autokarze zaparkowanym na szkolnym parkingu.

W sumie oddano ponad 7 litrów krwi. Pamiętajcie, że oddając krew ratujecie życie i sprawiacie, że inni ludzie będą mogli cieszyć się kolejnym dniem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zgłosili chęć oddania tego najcenniejszego leku dla potrzebujących, mimo że niektórym z Was tym razem się nie udało. Liczymy na Was przy kolejnej okazji.

Do zobaczenia podczas następnej akcji w naszej szkole jeszcze w tym roku szkolnym.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

We wtorek 20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto to upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego również w naszej szkole czynnie włączyliśmy się w obchody tego ważnego dnia. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali babeczki, które ozdobiono fragmentami Konwencji o Prawach Dziecka. Akcja ta miała uświadamiać młodzież i dorosłych. Część babeczek zjedli nasi uczniowie, a część z nich trafiła poza szkołę. Członkowie samorządu uczniowskiego oraz uczennice klasy 2f częstowały przechodniów w pobliżu naszego liceum. Oprócz tego rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat tematyczny. Dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się w organizację tego święta. Każda klasa, która wykonała plakat, otrzymuje 1pkt. do Superklasy. Natomiast tegoroczni zwycięzcy to:

• I miejsce - klasa 1b – 4pkt.
  • II miejsce – klasy 3d i 3e – po 3 pkt.
  • III miejsce – klasy 2f i 3b – po 2 pkt.

Gratulujemy!

Wizyta Świętego Mikołaja 2018

Dnia 6 grudnia, na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego odwiedził nas Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Obdarował wszystkich uczniów słodkimi prezentami i nawet zapozował na tle naszej pięknej choinki. Dziękujemy!