Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w spotkaniu poświęconym zasadom ustalania oceny z zachowania, które odbyło się w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Ważną częścią spotkania była rozmowa z dr hab. Sylwią Jaskulską, prof. UAM, specjalistką w zakresie oceniania zachowania, autorką publikacji "Ocenianie zachowania. Jak robić to lepiej?"

Wspólnie rozmawialiśmy o problemach i trudnościach związanych z ocenianiem zachowania, wymieniliśmy własne doświadczenia, podzieliliśmy się dobrymi praktykami i przeanalizowaliśmy obecną sytuację prawną. Zastanawialiśmy się też nad tym, czemu zasadniczo służyć ma ocenianie zachowania uczniów, i w jaki sposób stworzyć sprawiedliwy system oceniania.