5 marca 2024r. miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2024. Patronat naukowy nad nim sprawował Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Oprócz tego, uczniowie do przeczytania mają lekturę. W bieżącej edycji był to: “Frankenstein” w kategorii Lions (kl. I i II), a w kategorii Eagles (kl. III, IV): “The Picture of Dorian Gray”. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej.

Konkurs organizowany jest corocznie i cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród uczniów.

Miło nam ogłosić, że w bieżącym roku szkolnym II miejsce (wynik bardzo dobry) otrzymali: Mikołaj Dymny z klasy 3c , Aleksandra Bąk z klasy 1e, Alicja Moskwa z klasy 1e, a miejsce III (wynik dobry): Antonina Witek z klasy 3d, Antonina Garus z klasy 3e i Milena Głowacka z klasy 2b. Serdecznie gratulujemy!!!