W ostatnich dniach, w naszej szkole, odbyły się potyczki na słowa po angielsku czyli gra w Scrabble.

Gra ta ma bardzo długą, bo ponad 80-letnią tradycję i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

Wśród naszych uczniów najpierw zorganizowano eliminacje, które wyłoniły 12 osób do finału.  Okazało się np. że słowo GREMLIN nie jest nazwą własną, a rzeczownikiem pospolitym oznaczającym chochlika, który psuje coś w urządzeniach.

Rozgrywka finałowa 05.12.2019r. wyłoniła najlepszego gracza, a była nim Paulina Wieczorek z 1ap.  Paulina Wieczorek zaskoczyła graczy, a na pewno prowadzącą zabawę – Lucynę Pawłowską – słowem ‘dunk’ co znaczy ‘wsad w koszykówce’.  Na drugim miejscu uplasował się Antoni Drozdek z 1ap, a na trzecim Zuzanna Haraf z 2d.

Dzięki Radzie Rodziców, Paulina Wieczorek otrzymała nagrodę – turystyczną wersję oryginalnej gry Scrabble.

Gratuluję tak imponującej znajomości słownictwa w języku angielskim i dziękuję za wspólną zabawę!

Lucyna Pawłowska