Wystartował nabór do II edycji Katowickiego Diamentu Edukacyjnego. Celem nagrody przyznawanej przez Prezydenta Miasta Katowice dr Marcina Krupę oraz JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszarda Koziołka jest uhonorowanie najlepszych z najlepszych uczennic i uczniów, wspieranie ich rozwoju, stwarzanie warunków umożliwiających zaspokajanie potrzeb, motywowanie młodych osób do rozwijania pasji i kompetencji, promowanie sukcesów oraz zaangażowania naukowego i społecznego młodych osób. Nagroda przyznawana jest uczennicom/uczniom zamieszkałym w Katowicach, którzy w roku szkolnym 2023/2024 pobierali naukę w szkołach publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Miasta.

Wniosek może być złożony przez ucznia, rodzica/opiekuna prawnego, samorząd uczniowski, radę pedagogiczną, radę rodziców, dyrektora szkoły lub placówki wychowania pozaszkolnego do dnia 15 sierpnia br. Wnioski można składać w jednej z siedmiu kategorii:

1. nauki humanistyczne i języki obce;

2. nauki ścisłe i przyrodnicze;

3. zawodowstwo i przedsiębiorczość;

4. kompetencje społeczne i obywatelskie;

5. edukacja regionalna;

6. kultura i sztuka;

7. sport.

Przewidziane są nagrody pieniężne I stopnia – 5560 zł brutto; II stopnia – 3340 zł brutto oraz III stopnia – 2000 zł brutto.