W dniu 13 maja 5-osobowa drużyna z naszej szkoły, wraz z p.p. Płaszczymąką, wybrała się reprezentować "Maczka" i Katowice na 22. Bieg po Nowe Życie w Wiśle. Jest to coroczne wydarzenie promujące transplantologię i zdrowy tryb życia, polegające na sztafetowym przejściu kilometra z kijami do Nordic Walking. W minionych latach w sztafetach brało udział trzech zawodników. W tym roku drużyny powiększyły się o czwartą zmianę, angażując tym samym młodzież z całego Śląska do udziału w wydarzeniu i wspierania transplantologii.
Co ważne, oprócz udziału w sportowej rywalizacji w szczytnym celu, można było osobiście poznać i porozmawiać z osobami po transplantacji narządów oraz gwiazdami polskiej telewizji, czy sportu. Wspólnie spędzony czas był bardzo wartościowy. Mogliśmy się wiele dowiedzieć na temat transplantologii, poznać osobiste historie konkretnych osób, którym przeszczep uratował życie oraz, wśród wielu uśmiechów, wzruszeń i niezwykłej atmosfery, przyczynić się do rozpowszechniania idei transplantologii w Polsce. 
Dziękujemy za zaproszenie, które było dla nas wielkim wyróżnieniem. Czujemy się zaszczyceni, że mieliśmy możliwość być częścią tak ważnego wydarzenia.