Już w najbliższy czwartek, 14 grudnia ponownie otwieramy w naszej szkole punkt rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi dla fundacji DKMS.

Serdecznie zapraszamy pełnoletnich uczniów, nauczycieli, rodziców, Waszych znajomych - wszystkich, którzy chcą dołączyć do rodziny DKMS. Czekamy na Was 14 grudnia, w godzinach od 9.00 do 16.00 w sali nr 23 na I piętrze, gdzie w rejestracji pomagać będą wolontariusze z klasy 3b.

Procedura jest niezwykle prosta i niekłopotliwa: wypełniamy formularz i pobieramy wymaz z wewnętrznej strony policzka. Rejestrować mogą się osoby od 18 do 55 roku życia.

Podczas poprzednich edycji Maczkowskiej Komórkomanii udało nam się zarejestrować 235 nowych dawców. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna, na świecie co 27 sekund ktoś dowiaduje się że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Więcej informacji o samej akcji i trochę medycznych informacji o macierzystych komórkach krwiotwórczych w gablotce koło sali 23.

Rejestrujmy się! To niesamowite uratować komuś życie. Czekamy na Was.

#dobropowraca  #mamtowgenach  #bealifesaver  #helpersgeneration  #botonieboli  #dkms