Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, jako pierwsze Liceum w Katowicach chcemy zaproponować kontakt z psem jako formę wsparcia terapeutycznego.

Dogoterapia, to nie przytulanie czy głaskanie psa. To proces, który będzie wspierał rozwój kompetencji społeczno – emocjonalnych. Będąc w relacji z psem możemy nauczyć się stawiania granic, wypracować świadomość własnego ciała. Ponadto kontakt ze zwierzęciem obniża napięcie i pomaga nam wyregulować oddech czy obniżyć tętno.

Pies, który będzie w naszej szkole posiada wszelkie niezbędne dokumenty szczepienia oraz badania poświadczone przez weterynarza. Przewodnik psa, jest wykwalifikowanym zooterapeutą, posiada wiedzę i kompetencje uprawniające do pracy.

By korzystać z kontaktu z psem potrzebna jest pisemna zgoda rodziców/ opiekunów prawnych (wzór zgody poniżej i w Strefie Ucznia/Rodzica).

Zachęcamy Państwa do wypełnienia takich zgód i dostarczenie ich do psychologa.

Ruszamy już 3 listopada!