Jak co roku Maczek wziął udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to niezwykła okazja, aby pokazać nasze zaangażowanie i solidarność z potrzebującymi. Nasza szkoła współpracowała ze sztabem WOŚP, który mieścił się w Zespole Szkolno-Przedszkolnymdla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach. Mieliśmy swoich wolontariuszy w sztabie, którzy pomagali w organizacji i koordynacji akcji. Uczniowie naszej szkoły kwestowali z puszkami po całym mieście, zbierając datki od ludzi. Wolontariusze dzielnie pomagali w sztabie. Wydawali puszki i identyfikatory kwestującym. Była to wielka przygoda i satysfakcja dla wszystkich uczestników. Nasza szkoła wykazała się dużym sercem i odpowiedzialnością społeczną. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w akcję WOŚP i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powtórzyć ten sukces.