O tym, że zawsze należy dbać o zdrowie wie każdy. 7 kwietnia - Dzień Zdrowia to była okazja do przypomnienia jak to robić. Na korytarzu uczennice z klasy 1b mierzyły ciśnienie, sprawdzały saturację i wagę. Panie z SANEPIDU przyniosły alko i narkogogle, dzięki którym można było zobaczyć, jak wygląda świat po tych używkach. W auli podczas lekcji wychowawczych odbywały się wykłady. Klasy trzecie ponadpodstawowe zapoznały się ze zdrową dietą dzięki panu mgr P. Pobłockiemu ze Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. O opiece nad ludźmi ciężko chorymi i pracy w Hospicjum Cordis opowiedziała klasom drugim pani dr J.Grabowska-Markowska, której przekazaliśmy zebrane dary. Klasy pierwsze i trzecie pogimnazjalne miały wykład o profilaktyce raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka jąder -przygotowany przez panią dr M. Czajkowską z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zainteresowanych, jak zrobić samobadanie instruowały pokazując na fantomach studentki medycyny. Na hali sportowej odbył się Szkolny Turniej Siatkówki w którym wzięło udział 26 par. Zwyciężyli - Maja Radzimirska 3 ag i Michał Rotkegel 1c, drugie miejsce zdobyli Martyna Łata 1e i Bartosz Kubiak 1a. Trzecie miejsce zajęli Milena Jarczyńska 1e i Patryk Marzec 1e.
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pizzy i zapiekanek ufundowany przez sklepik Smaczek. Wszyscy częstowali się zdrowymi jabłkami zakupionymi dzięki Radzie Rodziców. Sale lekcyjne zostały  przyozdobione plakatami o tematyce zdrowotnej.
Wszystkim biorącym udział w Dniu zdrowia serdecznie dziękujemy życząc duuuużo zdrowia!!!

Zapraszamy do galerii!