W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił przyłączyć się do bardzo szlachetnej akcji: III ogólnopolskiej zbiórki używanych okularów - Okulary dla Afryki. Głównym celem akcji jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość jest często o wiele gorsza od przekazów medialnych i wiedzy z filmów, na podstawie których budujemy swoje wyobrażenie o życiu na tym kontynencie. Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał.

Tym bardziej dziękujemy wszystkim (a byli to nie tylko uczniowie, ale również rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły), którzy w ramach akcji przynieśli okulary, a zebraliśmy ich aż 60 par!