31 III br. obchodziliśmy Święto Szkoły i jej Patrona — gen. Stanisława Maczka. z tej okazji zorganizowano uroczystą akademię, a delegacja społeczności szkolnej złożyła kwiaty pod popiersiem naszego patrona.

W części artystycznej odbył się Konkurs Prezentacji Niemultimedialnych pt. „Maczek znany i nieznany”, który oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor – Katarzyna Ziemiec, Pan Ryszard Mozgol – Naczelnik Wydziału Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz prof. Piotr Leśniewski. Klasy drugie zaprezentowały Maczka – szkołę, a klasy trzecie Maczka – generała, patrona. Wyróżnione zostały występy uczniów klas 2b, 2f oraz 3bcg.

Usłyszeliśmy także pieśni żołnierzy gen. Maczka „Modlitwę obozową” i „ Wrócimy” (J. Meres). Nasi uczniowie zaśpiewali „Dziwny jest ten świat” (P. Chrząszcz, M. Szewerda, W. Ruchała i B. Baryluk), a A. Grzybek recytowała swoje wiersze.

Ciekawym wydarzeniem była gra szkolna, w której uczniowie poznali bliżej postać naszego patrona.

Po przerwie klasy II i III udały się do swoich sal, by obejrzeć wywiad z Panem R. Mozgolem – Naczelnikiem Edukacji IPN (nagrany wcześniej przez Maczek TV).

Z kolei młodzież z klas i obejrzała film „Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku” oraz wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Patronie. Jury w składzie: Pani Dyrektor – Katarzyna Ziemiec, Pan Ryszard Mozgol – Naczelnik Edukacji oraz prof. Barbara Kiereś – przyznało pierwsze miejsce ex aequo reprezentacji klas 1a i 1d, drugie — 1c i 1f, a trzecie — 1b i 1e.

Niezwykle ciekawy i inspirujący wywiad z panią Zwierzyńską (żoną jednego z żołnierzy, który służył w 1. Dywizji Pancernej) zakończył tegoroczne Święto Szkoły i jej Patrona.