Media społecznościowe pierwotnie miały służyć komunikacji, jednak obecnie dla wielu z nas są wszystkim. Coraz więcej ludzi zaniedbuje obowiązki, naukę, pracę, czy relacje na rzecz korzystania z nich.

Wychodząc naprzeciw temu zjawisku, uczennice klasy 3e postanowiły stworzyć projekt “TEEN(net)”, którego celem jest uświadomienie jaki wpływ na edukację, zdrowie i relacje międzyludzkie dzisiejszego społeczeństwa mają środki masowego przekazu.

Licealistki zorganizowały już całą serię wydarzeń m. in. prelekcję dla osób na meczu charytatywnym a także cykl warsztatów dla harcerzy i zuchów z 32 Harcerskiej Drużyny Wodnej oraz 36 Drużyny Harcerskiej "Leonardo", w których uczestniczyło ponad 100 osób! Przenosząc się do wirtualnego świata, w kreatywny i angażujący sposób zapoznały dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. W szczególności skupiły się na pokazaniu jak duże znaczenie w ich przyszłym życiu mają treści do niego wrzucane. Nie ograniczając się do jednej grupy wiekowej, zaprezentowały również projekt przed liczną publicznością na meczu charytatywnym, który odbył się 16.12.2023 na Lodowisku Jantor w Katowicach.

W najbliższym czasie dziewczyny przeprowadzą również prelekcję dla uczniów klas 1, 2 oraz 3 naszej szkoły.

Warto również dodać, że projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz Patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Katowice!!

Projekt “TEEN(net)” realizowany jest w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”. Ogólnopolskie przedsięwzięcie pozwala uczniom opracować wybrany problem społeczny i przeprowadzić go w wybranym formacie: projekt technologiczny, reklama społeczna, wydarzenie publiczne, zbiórka charytatywna.

Dziewczyny nie zwalniają tempa i już planują kolejne spotkania z młodzieżą! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ich działaniach wejdźcie na: