Ten zaszczytny tytuł nasza szkoła otrzymała za wygranie Śląskiej Komórkomanii w roku 2019. Wtedy, podczas czterech godzin Maczkowskiej Komórkomanii zarejestrowaliśmy w szkole 60 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wynik został pobity podczas kolejnej edycji, rok później – kolejnych 61 zarejestrowanych dawców a w ich gronie uczniowie najstarszych klas, nauczyciele Maczka, rodzice i znajomi naszych uczniów.

Epidemia SARS CoV-2 nie pozwoliła w tym roku szkolnym zorganizować kolejnej Maczkowskiej Komórkomanii w murach naszej szkoły. A przecież „Razem możemy więcej!” – rejestrujmy się, namawiajmy rodzinę i znajomych – każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi. Na świecie co 27 sekund, a w Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować. W dobie pandemii nie są organizowane stacjonarne akcje rejestracji dawców ale procedura jest niezwykle prosta i niekłopotliwa. Na stronie fundacji DKMS https://www.dkms.pl/ zamawiamy pakiet rejestracyjny. Po jego otrzymaniu wypełniamy formularz, pobieramy wymaz z wewnętrznej strony policzka i odsyłamy całość do DKMS.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – zarejestruj się! Namów rodzinę i znajomych!

To niesamowite uratować komuś życie…

Klasa 3B z wychowawcą