W piątek, 29 marca, odbyło się w naszej szkole "Dyktando z języka obcego". Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum. Najwięcej chętnych zgłosiło się do napisania dyktanda z języka angielskiego. I miejsce zajęli: Miłosz Piotrowski ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach, oraz Karol Knapik ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. J. Kocurka w Katowicach. II miejsce zajął Kamil Walter z ZSiP 1 w Katowicach, a III miejsce zdobyli: Alexander Dominik ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach i Laura Olszak z ZSiP 1 w Katowicach. Z języka niemieckiego był tylko jeden kandydat, który zdobył I miejsce: Michał Karabela z ZSiP 1 w Katowicach. Poczęstunek dla uczniów i nauczycieli oraz nagrody dla laureatów ufundowali: Rada Rodziców przy IV LO w Katowicach (bilety do Multikina), Urząd Miasta Katowice (koszulki, czapeczki, kubki termiczne, kalendarze), Firma Enexio i WS Wesoła. Uczniowie naszego liceum również włączyli się z organizację dyktanda: upiekli ciasto, opiekowali się gośćmi, oraz pomagali w sprawdzaniu dyktanda.