W dniach 19-26 marca gościliśmy grupę młodzieży ze szkoły Istituto Tecnico Montessori-da Vinci z Porretta Terme z Włoch wraz z opiekunami, którym staraliśmy się pokazać  piękno naszego regionu i kraju oraz ugościć najlepiej, jak tylko potrafiliśmy. W wymianie wzięli udział uczniowie z klas włoskich, przyjmując włoskich kolegów i koleżanki pod swój dach.

Pobyt obfitował w liczne atrakcje. Uczestnicy wymiany odwiedzili Kraków, Wrocław, Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau Muzeum Śląskie, Nikiszowiec oraz centrum Katowic. Nasi uczniowie przygotowali prezentacje na temat Śląska i Polski w języku włoskim i angielskim. Włosi uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego pod kierunkiem naszych nauczycieli, natomiast polscy uczniowie mieli okazję poćwiczyć język włoski z native speakerami. Ponadto odbyły się zajęcia sportowe: zagraliśmy w siatkówkę, koszykówkę oraz nauczyliśmy Włochów tańczyć poloneza. Z niecierpliwością czekamy na nasz wyjazd do Włoch.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowania i przebieg wymiany.