16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w pierwszej pomocy. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2018 roku w akcji wzięło 116 342 uczestników.

W tym roku i nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tej niezwykle szlachetnej akcji, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.  Od godziny 12:00 do godziny 12:30 w sali nr 7, pobiliśmy nasz szkolny rekord - w ciągu pół godziny 30 osób miało możliwość przećwiczenia swoich umiejętności na manekinie ćwiczeniowym (fantomie) wykonując po 2 cykle resuscytacji krążeniowo - oddechowej! Nad całością czuwali prof. Malwina Łuksza oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: prof. Katarzyna Włodarczyk i prof. Dariusz Krzyżewski.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!