Przełom lutego i marca był czasem niezapomnianej przygody dla grupy uczniów klas pierwszych. 24 lutego rozpoczął się ich tygodniowy pobyt w Bury St Edmunds. Codziennie uczestniczyli w zajęciach językowych w szkole BLS, a popołudniami pod opieką angielskich nauczycieli zwiedzali miasto, uczyli się o jego historii i zabytkach. Wzięli też udział w wycieczce do Cambridge. Mieszkali u rodzin brytyjskich, które nie tylko otoczyły ich troskliwą opieką, ale także dostarczały okazji do długich rozmów – oczywiście po angielsku. Pogoda była przepiękna – okazało się, że Anglia może być słoneczna i ciepła, a w końcu lutego wszędzie kwitną żonkile i krokusy. Wyjazd został zorganizowany przez prof. Jolantę Schmidt i prof. Katarzynę Sobecką we współpracy z szkołą językową PROJECT. To już trzeci taki wyjazd, kolejny bardzo udany i z pewnością nie ostatni. Bury St Edmunds i szkoła BLS to miejsca, do których warto wracać.