W piątek, 6 grudnia, odbyło się w naszej szkole mikołajkowe dyktando z języka włoskiego. Uczestniczący w nim uczniowie klas włoskich musieli zmierzyć się z tekstem dotyczącym reniferów Świętego Mikołaja, który odczytał niezrównany i mający niezwykły akcent Christian Barzyk.

Po sprawdzeniu wszystkich konkursowych prac, przyznano dziś najlepszym uczestnikom słodkie nagrody, m. in: typowo włoską babkę świąteczną czyli panettone. Najmniej błędów w dyktandzie popełniła, a tym samym zajęła pierwsze miejsce Julia Rosicka z klasy 3f. Drugie i trzecie miejsce przypadło uczennicom klasy 3e: Martynie Borowieckiej i Marcelinie Zawadzkiej. Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom: prof. Katarzynie Włodarczyk, prof. Alinie Tobolskiej i prof. Dariuszowi Krzyżewskiemu, serdecznie dziękujemy.

Buon Natale czyli Wesołych Świąt!