Z wielką radością informujemy, że IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. St. Maczka znalazło się w Rankingu Szkół "Zwolnieni z Teorii".
Uczniowie przez cały rok szkolny zdobywali praktyczne kompetencje biorąc udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, tym samym wypracowując szkole obecność w rankingu.

Oto fragment listu, jaki otrzymała Szkoła:

“Zwolnieni z Teorii to także wyznaczanie nowego standardu, ponieważ lista laureatów to nie tylko grupy, zespoły i poszczególne szkoły, ale to także Ranking Szkół, które nazwałabym najbardziej innowacyjnymi szkołami w Polsce.” - powiedziała podczas Gali Rankingu Szkół Wiceminister Jadwiga Emilewicz.

Dziękujemy, że nie boją się Państwo innowacji, mają siłę, by angażować się w ponadprogramowe działania i wspierają młodzież w rozwijaniu praktycznych kompetencji! Szczególnie cieszymy się, że w Państwa szkole aktywnie działają nauczyciele, którzy rozwijają się z nami w duchu edukacji w nowej formie i wspierają uczniów w realizacji ich własnych projektów społecznych. Z radością przyznajemy im tytuł Nauczyciela Zwolnieni z Teorii.

Chwalimy się takimi szkołami jak Państwa i uważamy, że cała społeczność szkolna powinna być dumna z wypracowanego wyniku!"