"Dzień zdrowia" to już tradycja naszej szkoły. W środę 5 kwietnia bardzo wiele się działo. Były wykłady: o chorobach egzotycznych i szczepieniach (dla klas czwartych), profilaktyce raka szyjki macicy, piersi oraz jąder (klasy trzecie). Klasy pierwsze i drugie dowiedziały się jak działa Hospicjum Cordis, a zebrane wcześniej dary przekazaliśmy jego pracownikom. Na korytarzach dzięki paniom z NFZ i SANEPIDU można było wyrobić sobie "Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego", sprawdzić skład ciała, zobaczyć w narko i alkogoglach jak wygląda świat po tych używkach i konsultować się na tematy zdrowia. Panie z MEDYKA -szkoły policealnej miały stoiska kosmetyczne i stomatologiczne. Uczennice z klasy drugiej B mierzyły poziom cukru, saturację i ciśnienie krwi. W hali sportowej odbył się Siatkarski Turniej Par Mieszanych - po zaciętych bojach wygrali Martyna Łata z 2E i Michał Rotkegel z 2C, drugie miejsce zajęli Magda Kuta i Szymon Wójcik z 3D, a Teresa Małecka z 2B i Antek Puszczewicz z 2A zdobyli trzeciem miejsce. Odbył się także konkurs na najlepszy plakat o tematyce zdrowotnej- wygrała Zuzanna Stolorz z klasy 1A, 2 miejsce zdobyła Zuzanna Przybysz z 1F, a 3 miejsce Jan Bińkowski z3D. Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowały Bistro "Smaczek" i Rada Rodziców- dzięki której też wszyscy częstowaliśmy się zdrowymi jabłkami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i uczestnikom!

Życzymy duuuużo zdrówka! Dbajcie o nie!

Zapraszamy do galerii.