Osiągnięcia sportowe

Osiągnięcia sportowe 2018/2019

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  • 4 miejsce w ogólnopolskich finałach w Warszawie w zawodach organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy „Z SKS-u do AZS-u” - opiekun mgr Grażyna Żogała, mgr Malwina Łuksza
  • 2 miejsce w rywalizacji sportowej w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych dziewcząt- opiekunowie- mgr Grażyna Żogała, mgr Malwina Łuksza, mgr Łukasz Dziekan, mgr Grzegorz Żogała
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym : Paulina Frączek, Bogusława Majewska- opiekun mgr Malwina Łuksza.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu: Dominika Dudek - 3 miejsce w stylu dowolnym na długości 50 m, Julia Duras - 3 miejsce w stylu klasycznym na długości 50 m., Lilia Bujak - 2 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50 m – opiekun mgr Malwina Łuksza.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach przełajowych. dziewcząt: Zuzanna Haraf, Lilia Bujak, Anna Metlerska, Justyna Grund, Kinga Skrypko, Paulina Frączek, Sylwia Ciupek- opiekun mgr Malwina Łuksza
  • Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce:
    brązowy medal Magdalena Karpf w skoku w dal- opiekun Malwina Łuksza
    brązowy medal Zuzanna Haraf na 400m- opiekun mgr Malwina Łuksza
    brązowy medal Jacek Jendrzejewski w skoku w dal - opiekun mgr Łukasz Dziekan
    złoty medal Sylwia Ciupek, Zuzanna Haraf, Magdalena Karpf i Anna Metlerska w sztafecie 4x100 opiekun mgr Malwina Łuksza
  • 1 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w badmintonie dziewcząt: Roksana Filipcewicz, Maja Fuss -opiekun mgr Łukasz Dziekan.
  • 3 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w badmintonie chłopców: Michał Kania, Jacek Jedrzejewski - opiekun mgr Łukasz Dziekan.
  • 3 miejsce w Zawodach Półfinałowych Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie: Fuss Maja,
  • Filipcewicz Roksana- opiekun mgr Łukasz Dziekan.
  • 3 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych- tenis stołowy dziewcząt (szczebel miejski) : Majewska Bogusława Frączek Paulina- opiekun mgr Grzegorz Żogała
  • 1 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej dziewcząt: Dec Kornelia, Dytkowicz Marta, Przewłoka Marlena, Haraf Zuzanna, Majewska Bogusława, Badura Wiktoria, Zwolenik Natalia, Włosek Julia, Kowalska Dorota, Malcharek Zofia, Grzesińska Zuzanna, Nalewajka Weronika, Frączek Paulina- opiekun mgr Grażyna Żogała i mgr Malwina Łuksza
  • 1 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców: Nowak Michał, Markiewicz Grzegorz, Miozga Oliwer, Blacha Michał, Wątor Szczepan, Wójcik Mateusz, Jaśko Tymoteusz, Komar Dominik, Młynarczyk Wiktor, Nosalik Wojciech - opiekun mgr Grzegorz Żogała
  • 1 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej dziewcząt: Frączek Paulina, Grund Justyna, Natalia Janecka, Kuraj Agata ,Malcharek Zofia, Markiewicz Agata, Paczyńska Marta, Włosek Julia, Raj Monika- opiekun mgr Grażyna Żogała
  • 2 miejsce w Wiosennym turniej szachowy szkół ponadpodstawowych: indywidualnie Michał Chojnacki
  • 3 miejsce drużynowo w Wiosennym turniej szachowy szkół ponadpodstawowych: Jóźwiak Jan, Chojnacki Michał- opiekun mgr Łukasz Dziekan

Osiągnięcia sportowe 2017/2018

Osiągnięcia sportowe 2017/2018

  • 4 miejsce w Katowicach  w  Rywalizacji Sportowej  Szkół  Ponadginmazjalnych  - Puchar  i nagroda pieniężna na sprzęt  sportowy dla szkoły
  • 2 miejsce w  Otwartych Mistrzostwach  Siemianowic Śląskich w  curlingu
  • 3 miejsce w  Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców
  • 5 miejsce w Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  tenisie stołowym  chłopców
  • 1 miejsce  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych
  • 2 miejsce - Rejonowe Zawody Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych  Biegach Przełajowych Dziewcząt 
  • 1 miejsce - Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce
  • 1 miejsce -  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce Sztafeta 4x 100m dziewcząt
  • 2 miejsce - Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce  Bieg na 400m 
  • 2 miejsce - Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce  Bieg na 1500m
  • 2 miejsce -  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce Bieg na 100m
  • 2 miejsce -  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce Pchnięcie kulą
  • 3 miejsce  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce Bieg na 100m
  • 3 miejsce  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkoatletyce w biegu na 800m
  • 5 miejsce-  Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  tenisie stołowym dziewcząt
  • 2 miejsce 100m stylem klasycznym Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych  w pływaniu
  • 4 miejsce  w turnieju szachowym o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
  • 4 miejsce   w turnieju piłki nożnej dziewcząt  w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

Osiągnięcia sportowe 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017

  • Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu - opiekun mgr Grzegorz Żogała
    II miejsce Tomasz Sikora - 50m stylem dowolnym
    II miejsce Dominik Zwyrtek - 100m stylem dowolnym
    IV miejsce Bartłomiej Turczyński - 100m stylem klasycznym
    V miejsce w sztafecie stylem dowolnym
  • Turniej Piłki Siatkowej Plażowej dla Szkół Średnich Województwa Śląskiego o Puchar Prorektora ds. Sportu AWF Katowice - opiekun mgr Grażyma  Żogała
    II miejsce -Justyna Wszołek, Weronika Wieczerzycka,
    III miejsce- Anna Krzywda, Weronika Nalewajka
  • Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych  w siatkówkę dziewcząt - opiekun mgr Grażyma  Żogała
    I miejsce-W. Wieczerzycka, W. Nalewajka,J. Wszołek, A. Krzywda, K. Goźlińska, A.Jaromin, M. Kwaśniok, E.Tkocz,
    Z. Kozioł, M.Karpf, S. Ciupek,K. Berka)
  • Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu - opiekun mgr Grażyma  Żogała
    III miejsce Wiktoria Kulik - 100m stylem klasycznym
    III miejsce Weronika Matuszny - 50m stylem klasycznym
  • Gra miejska FAIR TRAIN- opiekun mgr Łukasz Dziekan
    I miejsce - wyjazd do Brukseli
  • Międzyszkolne Zawody woj. Śląskiego w siłowaniu na rękę-kategoria open - opiekun mgr Łukasz Dziekan
    III miejsce - Dominik Robak
  • Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach - opiekun mgr Łukasz Dziekan
    III miejsce - Marcin Rosicki
  • Zawody lekkoatletyczne o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych - opiekun mgr Malwina Łuksza
    I miejsce 4x100m dziewcząt
    II miejsce 400m chłopców - Maksymilian Fusch
    III miejsce pchnięcie kulą - Bartosz Roszer
    II miejsce pchniecie kulą - Mateusz Skop
    II miejsce 400 m dziewcząt - Natalia Ebert
    I miejsce pchniecie kulą dziewcząt - Sylwia Ciupek
    II miejsce 100 m dziewcząt - Magda Adamaszek
    I miejsce 1500 m chłopców - Kamil Gadomski

Osiągnięcia sportowe 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016

II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
IV miejsce w Przełajowym Biegu sztafetowym w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
IV miejsce w Siatkówce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
I miejsce w skoku w dal dziewcząt dla Martyny Adamiec w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce
I miejsce w pchnięciu kulą dziewcząt dla Magdaleny Adamaszek w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce
II miejsce w pchnięciu kulą chłopców dla Mateusza Skop w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce
II miejsce w biegu na 400m chłopców dla Maksymiliana Fusch w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce
II miejsce w biegu 4x 100m chłopców dla reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce
I miejsce w biegu 4x 100m dziewcząt dla reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce
V miejsce w Mini piłce ręcznej dziewcząt dla reprezentacji szkoły
III miejsce w piłce nożnej dla reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Katowic szkól średnich
II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych  Województwa Ślaskiego o Puchar Prorektora d/s Sportu AWF  w Katowicach dla Justyny Wszołek, Weroniki Wieczerzyckiej,
III miejsce w W Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych  Województwa Ślaskiego o Puchar Prorektora d/s Sportu AWF  w Katowicach dla Anny Krzywda, Weroniki Nalewajka
I miejsce w Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Katowic szkól średnich dla Marcina Rosickiego
III miejsce w Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Katowic szkól średnich dla reprezentacji szkoły

Osiągnięcia sportowe 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014

III miejsce w  turniej piłki siatkowej chłopców  pod patronatem Śląskiej Ligi Walki z Rakiem organizowany przez VI LO im. Jana Długosza w Katowicach
awans do półfinału turnieju miejskiego o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych dla koszykarzy
awans do ćwierćfinału turnieju miejskiego o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych dla siatkarzy
biegi przełajowe – udział w rywalizacji o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
I miejsce w turnieju piłki siatkowej dziewcząt  pod patronatem Śląskiej Ligi Walki z Rakiem organizowany przez VI LO im. Jana Długosza w Katowicach
awans do turnieju półfinałowego w siatkówce dziewcząt  o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
udział w ogólnopolskim konkursie „ Mądre żywienie zdrowe pokolenie” ( nakręcenie filmu, przygotowanie komiksu, opowiadania i felietonu przez klasę 1e i 2e )
I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w  turnieju tenisa stołowego dziewcząt organizowanym przez MOSiR Katowice  
I miejsce w Mistrzostwach Katowic w biegach przełajowych  
II miejsce w biegach przełajowych w regionie w Mysłowicach
awans do turnieju ćwierćfinałowego w koszykówce dziewcząt  o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
awans do ćwierćfinału  rozgrywek  o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych-reprezentacja piłki nożnej chłopców.

Osiągnięcia sportowe 2012/2013

Rok szkolny 2012/2013

Wicemistrz Katowic w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych biegi przełajowe dziewcząt
Wicemistrz Regionu w Konkursie o Mistrzostwo Regionu Szkół Ponadgimnazjalnych biegi przełajowe dziewcząt  
I miejsce w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych tenis stołowy
Wicemistrz Katowic w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych biegi przełajowe dziewcząt
Wicemistrz regionu w Konkursie o Mistrzostwo Regionu Szkół Ponadgimnazjalnych biegi przełajowe dziewcząt
Awans do półfinału w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych piłka ręczna
Awans do półfinału w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych piłka koszykowa
I miejsce w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych tenis stołowy
Awans do półfinału w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych piłka siatkowa
III miejsce w III Regionalnym Konkursie Poloneza
III miejsce w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym
III miejsce w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu na dystansie 50m stylem grzbietowym
II miejsce w Konkursie o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu w sztafecie 4x 50m stylem dowolnym chłopców
I miejsce w Otwartym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców pod patronatem Prezydenta Piotra Uszoka 

Osiągnięcia sportowe 2011/2012

Rok szkolny 2011/2012

1 miejsce w III Biegu Przełajowym Grand Prix MOSiR Katowice
1 miejsce w IV Biegu Przełajowym Grand Prix MOSiR Katowice
2 miejsce w sztafecie biegowej dziewcząt w mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych
3 miejsce w koszykówce dziewcząt w mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnich
1 miejsce w I Wiosennym Turnieju Koszykówki Dziewcząt
1 miejsce w I Wiosennym Turnieju Koszykówki Chłopców
2 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach Śląska w Grach Podwórkowych - gra w gumę
1 miejsce w Mistrzostwach Śląska w Grach Podwórkowych - kręcenie hula-hopem
2 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu na 100m stylem zmiennym
4 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu w sztafecie
4 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu w pływaniu na 50m stylem klasycznym
3 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafecie biegowej dziewcząt
4 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt
4 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców

Osiągnięcia sportowe 2010/2011

Rok szkolny 2010/2011

1 miejsce w Mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt
2 miejsce w turnieju piłki siatkowej "Długosz Powodzianom"
3 miejsce w Mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt
3 miejsce w Mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców
3 miejsce w Pierwszym Regionalnym Festiwalu Poloneza w Katowicach
3 miejsce w zawodach pływackich o mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 50 m stylem motylkowym
3 miejsce w zawodach pływackich o mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym
3 miejsce w narciarstwie zjazdowym w klasyfikacji zespołowej w mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych
2 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 100 m stylem zmiennym
2 miejsce w zawodach pływackich o mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym

Osiągnięcia sportowe 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010

2 miejsce w rejonowych zawodach o Mistrzostwo szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt
1 miejsca w Mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt
1 miejsca w Mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej
3 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym
1 miejsce w zawodach Grand Prix MOSiR Katowice w tenisie stołowym35
2 miejsce w zawodach pływackich o mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 100 m stylem zmiennym

Osiągnięcia sportowe 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009

3 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym
2 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 50 m stylem dowolnym

Osiągnięcia sportowe 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008

3 miejsce w V Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim

Osiągnięcia sportowe 2006/2007

Rok szkolny 2006/2007

1 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych stylem zmiennym na dystansie 100 m
2 miejsce w IX Mistrzostwach Polski Juniorów Polskiej Federacji Karate
3 miejsce w Mistrzostwach Katowic szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu drużynowym dziewcząt na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym
2 miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
3 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym
2 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych na 100 m stylem motylkowym
3 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych stylem zmiennym
2 miejsce w II Mistrzostwach Polski Juniorów w Curlingu