Osiągnięcia

Osiągnięcia 2017/2018

Olimpiada, turniej, konkurs    Zasięg    Laureat, finalista, wyróżnienie    Imię i nazwisko ucznia    Opiekun
Olimpiada Języka Niemieckiego    ogólnopolski Kwalifikacja do II etapu      Zuzanna Płaza    mgr Ewa Juszczyk
Mikołajkowe Dyktando z języka włoskiego.    wojewódzki I miejsce    Magdalena Mielcarz    mgr Dariusz Krzyżewski
Mikołajkowe Dyktando z języka włoskiego.    wojewódzki II miejsce     Karolina Baranowska    mgr Dariusz Krzyżewski
Mikołajkowe Dyktando z języka włoskiego.    wojewódzki  IV miejsce   
 

 Aleksandra Bronny,

Katarzyna Kukucz

mgr Dariusz Krzyżewski
 VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języka Włoskiego we Wrocławiu     ogólnopolski    finalistka i laureatka 2 miejsca     Magdalena Mielcarz    mgr Dariusz Krzyżewski
 VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języka Włoskiego we Wrocławiu     ogólnopolski    finalista  Kamo Vardanyan    mgr Dariusz Krzyżewski
 VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języka Włoskiego we Wrocławiu     ogólnopolski    finalista  Karolina Baranowska    mgr Dariusz Krzyżewski
VI Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego w Gliwicach     wojewódzki II miejsce    Magdalena Mielcarz    mgr Dariusz Krzyżewski
VI Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego w Gliwicach     wojewódzki III miejsce    Kamo Vardanyan    mgr Dariusz Krzyżewski
 Wojewódzki Konkurs Językowy I Ty możesz zostać Poliglotą    wojewódzki III miejsce     Magdalena Mielcarz     mgr Dariusz Krzyżewski
Wojewódzki Konkurs Językowy I Ty możesz zostać Poliglotą    wojewódzki IV miejsce     Justyna Czekajska    mgr Alina Tobolska
mgr Iwona Szymańska
 Wojewódzki Konkurs Językowy w ramach Italofonii.    wojewódzki I miejsce    
 

Justyna Czekajska,

Alicja Hetman,

Paweł Fudali

 mgr Alina Tobolska
 Wojewódzki Konkurs Językowy w ramach Italofonii.    wojewódzki II miejsce    
 

Natalia Rdzanek,

Martyna Zalas,

Karolina Marek

 mgr Alina Tobolska
 Wojewódzki Konkurs Językowy w ramach Italofonii.    wojewódzki III miejsce    
 

 Patrycja Alweil,

Julia Gajęcka,

Konrad Gumulak:

 mgr Alina Tobolska
 Wojewódzki Konkurs Językowy w ramach Italofonii.    wojewódzki I miejsce    
 

 Weronika Matuszny,

Justyna Czekajska,

Magdalena Karpf

 mgr Alina Tobolska
  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX    ogólnopolski  wynik bardzo dobry   
 

 Kinga Noras

  mgr Iwona Szymańska
  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX    ogólnopolski wynik  dobry      Szymon Czypionka     mgr Iwona Szymańska
  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX    ogólnopolski  wynik bardzo dobry   
 
 Karolina Budzińska    mgr Kinga Paulewicz-Sopal
  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX    ogólnopolski wynik  dobry      Julia Pawlik    mgr Lucyna Biskupska
 Konkurs Realioznawczy  na UŚ    miejski wyróżnienie  Syrjan Aboufakher     mgr Ryszard Sowa
 Udział młodzieży w Antysmogowej Lidze Debat Oksfordzkich    miejski  I miejsce     reprezentacja uczniów     mgr Iwona Szymańska
 Udział młodzieży w III Katowickim Turnieju Debat Oksfordzkich    miejski  II miejsce     reprezentacja uczniów     mgr Iwona Szymańska
 Olimpiada Statystyczna    ogólnopolski etap okręgowy   
 

Piotr Cichy

Tomasz Cichy

Aleksandra Cebula

mgr Katarzyna Trajdos

mgr Małgorzata Ruchała

 Genius Logicus    międzynarodowy

I miejsce w rankingu krajowym

12 miejsce w rankingu międzynarodowym

 Jacek Jędrzejewski     mgr Katarzyna Trajdos
 Genius Logicus    międzynarodowy

Tytuł mistrza 

I miejsce w rankingu krajowym

8 w międzynarodowym

 Daniel Szeja     mgr Małgorzata Cebula
 Genius Logicus    międzynarodowy

II miejsce w rankingu krajowym

Zofia Malcharek    mgr Małgorzata Ruchała
 Genius Logicus    międzynarodowy

Międzynarodowy Mistrz Rozwiązywania

Bartosz Matyja    mgr Małgorzata Ruchała
 Genius Logicus    międzynarodowy

Międzynarodowy Mistrz Rozwiązywania

Michał Chojnacki    mgr Małgorzata Ruchała
 Genius Logicus    międzynarodowy

Mistrz Rozwiązywania

Dawid Długajczyk  mgr Małgorzata Ruchała
Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" ogólnopolski

II etap

Klaudia Bazyl   

mgr Elżbieta Zioło
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik ogólnopolski

bardzo dobry

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

Piotr Polechoński

Cichy Piotr

Jelito Marta

Cichy Tomasz

Wieczorek Aleksandra

Jałowiecka Marzena

mgr Anna Ziaja- Wójcik
Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku ogólnopolski Laureatka Aleksandra Możdżeń   

mgr Beata Lizoń-Jura,

mgr Krystian Węgrzynek

Moja toyota przyszłości   II etap Artur Przybyłowski  mgr Izabela Hefner
Olimpiada Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla ogólnopolski II etap     Filip Laskowski  mgr Barbara Kiereś
Olimpiada Historyczna ogólnopolski II etap   

Marcin Król

Krzysztof Namacka

 mgr Barbara Kiereś
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym ogólnopolski II etap   

Magdalena Kwaśniok

Mateusz Klęka

mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Wiedzy o Prawie ogólnopolski II etap   

Natalia Cieślak

mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie ogólnopolski II etap   

Dominika Stodółka

Natalia Wrocławska

Magdalena Kwaśniok

Magdalena Szwarc

mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej ogólnopolski II etap   

Paulina Krupa

mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka ogólnopolski II etap   

Magdalena Kwaśniok

mgr Łukasz Durczyński
Międzynarodowy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Generale Stanisławie Maczku  międzynarodowy  III miejsce   

K. Uranowicz

P Gruszka

G. Przybyła

 mgr Andrzej Kozak
 Międzyszkolny Konkurs historyczno-literacki "Jak rodziła się Niepodległa" miejski wyróżnienie Hubert Świerczek mgr Barbara Kiereś
GeoPlaneta ogólnopolski wyróżnienie

Bilnik Aleksandra

Bogdański Mateusz

Huchel Wojciech

Staniek Julia

mgr Elżbieta Zioło

Osiągnięcia 2016/2017

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Stowarzyszenie ELSA na Uniwersytecie Śląskim miejski II miejsce

Magdalena Kwaśniok


Dominik Zwyrtek


Kajetan Budziak


Jakub Silski

mgr Iwona Szymańska
Konkurs Staw czoła wyzwaniom, zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct wojewódzki I miejsce Natalia Wrocławska mgr Iwona Szymańska
Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku   laureat Weronika Malordy mgr Elżbieta Zioło
Ogólnopolski Konkurs Geoplaneta ogólnopolski wyróżnienie Wiktoria Czelnik mgr Elżbieta Zioło
Wojewódzki Konkurs Historyczny Dziewieciu z Wujka wojewódzki finalista Filip Laskowski mgr Barbara Kiereś
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki wojewódzki półfinaliści

Marcin Król

Krzysztof Nancka

mgr Barbara Kiereś
Olimpiada Statystyczna ogólnopolski II etap

Monika Wojcieszak

Mateusz Piwowarski

mgr Katarzyna Trajdos
XXXIX Wojewódzki Konkurs Matematyczny Rozkosze Łamania Głowy wojewódzki finalista Piotr Cichy mgr Katarzyna Trajdos
XXV Wojewódzki konkursu Matematyczny Nudna Matematyka wojewódzki półfinaliści

Jacek Jendrzejewski

Szymon Kuliński

mgr Katarzyna Trajdos
Konkurs wiedzy o Zbyszku Cybulskim miejski I miejsce

Marta Baluch

Szymon Koziołek

mgr Hanna Żyrek
Olimpiada Statystyczna ogólnopolski II etap Aleksandra Cebula mgr Małgorzata Ruchała
XXXIX Wojewódzki Konkurs Matematyczny Rozkosze Łamania Głowy wojewódzki finalistka Natalia Zemła mgr Małgorzata Ruchała
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" międzynarodowy wyróżnienie Antoni Gosiewski mgr Małgorzata Ruchała
VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języka Włoskiego we Wrocławiu ogólnopolski finaliści Wiktoria Filipiak (2 miejsce), Marek Płaszczymąka (8 miejsce) mgr Dariusz Krzyżewski
V Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach wojewódzki I miejsce
II miejsce
III miejsce

Wiktoria Filipiak

Marek Płaszczymąka


Magdalena Mielcarz

mgr Dariusz Krzyżewski
VII Wojewódzkie Dyktando Mikołajkowe w języku włoskim w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach wojewódzki II miejsce
III miejsce

Marek Płaszczymąka

Wiktoria Filipiak i Barbara Karkoszka

mgr Dariusz Krzyżewski
I Szkolny Konkurs Wiedzy o Włoszech szkolny I miejsce
II miejsce
III miejsce

Wiktoria Filipiak

Magdalena Mielcarz

Agnieszka Ziemiec z 2e

mgr Dariusz Krzyżewski
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim ogólnopolski laureatka Marta Baluch mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym ogólnopolski II etap

Magdalena Jaskuła 

Dominika Stodółka

mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie ogólnopolski II etap Paulina Krupa mgr Łukasz Durczyński
Olimpiada Historyczna ogólnopolski II etap

Piotr Piwczyk 

Mateusz Klęka

mgr Łukasz Durczyński
III Ogólnopolski Festiwal Tańca o Puchar Czarnych Diamentów ogólnopolski II miejsce

Maciej Banasik

Kasia Kostańczuk

Martyna Wojciechowska

Marek Płaszczymąka

Karolina Lasota

Maciej Nowaczkiewicz

Alicja Sobisz

Kamo Vardanyan

Olga Krawiaczek

Wiktor Konstantynowicz

Paulina Garcarczyk

Kajetan Budziak

Dominika Słapik

Maciej Drosdz

Wiktoria Czelnik

Mateusz Kolak

mgr Grażyna Żogała
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX ogólnopolski wynik bardzo dobry Martyna Musiałek
Karolina Budzińska
mgr Kinga Paulewicz-Sopala
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Pokaż nam Język ogólnopolski drugi etap Aleksandra Cebula mgr Kinga Paulewicz-Sopala

Osiągnięcia 2015/2016

Olimpiada, turniej, konkurs    Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie    Imię i nazwisko ucznia    Opiekun
V wojewódzka Olimpiada Wiedzy o WZW Podstępne WZW    wojewódzki finalistki
 

Klaudia Dobrowolska

Karolina Wachholz

 
Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego Il Bel Paese,     ogólnopolski    IX miejsce    Aleksandra Kuś     mgr Alina Tobolska
 
VI Dyktando Mikołajkowe w języku włoskim w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach     regionalny   
 

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

Paulina Bałdys

Aleksandra Kuś

Klaudia Stańczyk

 mgr Alina Tobolska
 
VI Wojewódzki Konkursu Języków Romańskich organizowany przez  V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej  pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego    wojewódzki   
 

I miejsce

III miejsce

Paulina Bałdys

Klaudia Stańczyk

 mgr Alina Tobolska
 
IV Konkurs Języka Włoskiego w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach    regionalny

II miejsce

III miejsce

Paulina Bałdys

Maria Kozłowska

mgr Alina Tobolska
 
Ogólnopolski Konkursie Języka Angielskiego FOX.     ogólnopolski 
 
wynik bardzo dobry    Michał Duda     mgr Kinga Paulewicz Sopala
 
Turnieju Debat Oksfordzkich:Dopalacze kradną życie-przyjaźń najlepszą ochroną przed dopalaczami, zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Katowicach i Instytut Regionalny w Katowicach    regionalny  I miejsce   
 

 Karina Niziołek

Antoni Sikociński

Magdalena Kwaśniok

Bartłomiej Wróbel

 mgr Iwona Szymańska
 
 Ogólnopolska Olimpiada Historyczna     ogólnopolski 
 
 uczestnik etapu okręgowego     Dawid Guguła     mgr Barbara Kiereś
 
 XII edycja Konkursu Historia i kultura Żydów polskich     ogólnopolski 
 
 wyróżnienie     Szymon Koziołek     mgr Barbara Kiereś
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Ameryka wierszem malowana.     ogólnopolski 
 
 wyróżnienie    Agnieszka Kowalczyk     mgr Magdalena Meisner-Januszewska
 
Międzynarodowy konkurs Genius Logicus     międzynarodowy   

I miejsce

II miejsce

Michał Walkowicz

Marta Okoń

 mgr Katarzyna Trajdos
 
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych Sowa Matematyczna     ogólnopolski 
 
finaliści   
 

Martyna Musialik

Antoni Gosiewski

Mateusz Mazur


 mgr Małgorzata Ruchała
 
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej     ogólnopolski    uczestnicy I etapu   
 

Agnieszka Ziemiec

Wiktoria Czelnik

Agnieszka Dziendziel

Piotr Piwczyk

 mgr Andrzej Lwowski
 
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej     ogólnopolski    uczestnik II etapu    Piotr Piwczyk     mgr Andrzej Lwowski
 
XIX Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej Jonasz     międzynarodowy    finaliści   
 

Natalia Gadomska

Martyna Gadomska

Adrian Matysek

 mgr Andrzej Lwowski
 
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej     ogólnopolski    uczestnik I etapu    Piotr Piwczyk     mgr Andrzej Lwowski
 
XII Konkurs Papieski     ogólnopolski    finalista    Natalia Zemła     mgr Andrzej Lwowski
 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK     ogólnopolski    IV miejsce   
 

Klaudia Sewrwacka

Klaudia Wołczyk

 mgr Malwina Łuksza
 
Olimpiada Pierwsza Pomoc Przedmedyczna     ogólnopolski    finalistki   
 

Niziołek Karina

Wołczyk Klaudia

Serwacka Klaudia

 mgr Malwina Łuksza
 

Osiągnięcia 2014/2015

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
Ogólnopolska Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna ogólnopolski finalista Martyna Adamiec mgr E. Kasprzyszak
Ogólnopolski Konkurs "Jak ocalić świat" ogólnopolski III miejsce Martyna Adamiec mgr E. Kasprzyszak
Konkurs Debat Oksfordzkich zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Katowice miejski zwycięstwo

Karolina Niziołek 1a

Karolina Warchoł 1a

Antoni Sikociński 1a

Wojciech Bujak 1a

mgr K. Węgrzynek

mgr I. Szymańska

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski miejski II miejsce Karolina Dudek 1b mgr B. Lizoń-Jura
Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku ogólnopolski przejście do III etapu

Maksymilian Skórka 1c

Dawid Pietrucha 1c

mgr E. Zioło
Ogólnopolski Konkurs Literacki ogólnopolski II miejsce Szymon Koziołek 1d mgr I. Hefner
XXXIII Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej ogólnopolski etap okręgowy

Małgorzata Goj 3d

Jakub Harmansa 3d

Patrycja Josiecka 3d

Wiktoria Michalik 3d

Nikol Wolszczak 3d

mgr M. Lubczyk
Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny „ Jonasz ” międzynarodowy finalista Adrian Matysek 2b mgr A. Lwowski
Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny „ Jonasz ” międzynarodowy laureaci

Natalia Gadomska 2b

Martyna Gadomska 2b

mgr A. Lwowski
Śląski Konkurs Języka Niemieckiego wojewódzki udział w III etapie Klaudia Korfanty 3a mgr R. Sowa
Konkurs Literacki w ramach projektu Miejska Dżungla miejski I miejsce Ola Piętka 1c mgr H. Żyrek
IX Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „ Anglosong ” miejski III miejsce Paulina Boba 2b mgr K. Sobecka
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki przejście do II etapu

Adrianna Bronowicka 2a

Piotr Sieński 2a

mgr K. Sobecka
Konkurs Języka angielskiego „Fox” ogólnopolski

wynik bardzo dobry

wynik dobry

Michał Duda 2e

Karolina Walcholtz 2e

mgr K. Paulewicz- Sopala
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki przejście do II etapu Michał Duda 2e mgr K. Paulewicz- Sopala
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki przejście do II etapu Jakub Harmansa 3d mgr J. Schmidt
Konkurs Języka angielskiego „Fox” ogólnopolski wynik dobry Piotr Sieński 2a mgr K. Sobecka
Wojewódzkie dyktando mikołajkowe z języka włoskiego w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach wojewódzki III miejsce Marzena Linke 3e mgr D. Krzyżewski
Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego organizowany przez Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskej w Gliwicach wojewódzki

I miejsce
II miejsce
III miejsce

Marta Chmiel 3e
Marzena Linke 3e
Wojciech Buśka 2e

mgr D. Krzyżewski
Italofonia quiz organizowany przez Zakład Literatury i Kultury Włoskiej Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu wojewódzki III miejsce

Nikol Waląg 2e

Natalia Kempińska 2e

Martyna Ślipko 2e

mgr D. Krzyżewski
V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech wojewódzki II miejsce

Marta Chmiel 3e

Kamil Ostrzywilk 3e

mgr D. Krzyżewski
Rejonowy Konkurs Matematyczny- „ Nudna Matematyka ” rejonowy półfinalista Dawid Pietrucha 1c mgr Katarzyna Trajdos
Rejonowy Konkurs ” Rozkosze Łamania Głowy ” rejonowy finaliści

Dawid Pietrucha 1c

Ola Piątka 1c

Mateusz Piwowarski 1c

mgr Katarzyna Trajdos
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur ” międzynarodowy wyróżnienie Michał Walkowicz 2c mgr Katarzyna Trajdos
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur ” międzynarodowy wyróżnienie w kategorii student Krzysztof Juszcze 3c mgr M. Ruchała
Olimpiada Przedmiotów Ścisłych- Sowa Matematyczna ogólnopolski przejście do finału

Monika Jureczko 3c

Mateusz Ruszkiewicz 3c

Magdalena Wiśniowska 3c

Maciej Szylewski 3c

mgr M. Ruchała
Ogólnopolski Konkurs Geo- Planeta ogólnopolski wyróżnienie Magdalena Wituszyńska 2a mgr E. Zioło
Ogólnopolski Konkurs Eco- Planeta ogólnopolski wyróżnienie etap szkolny

Aleksandra Polak 2b

Adrian Matysek 2b

mgr E. Korzeniowska
I Śląski Bieg Charytatywny miejski organizator Adrian Matysek 2b  
Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie ogólnopolski finaliści

Agnieszka Dziendziel 1a

Karolina Warchoł 1a

Klaudia Wołczyk 1b

mgr M. Łuksza
Wojewódzki Konkurs „ Mój niepełnosprawny brat ” wojewódzki I miejsce Klaudia Dobrowolska 2e mgr G. Żogałowa
Konkurs „ Aktywne życie z osobą niepełnosprawną ruchowo” zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywne Życie i Urząd Miasta Katowice miejski II miejsce Klaudia Dobrowolska 2e mgr G. Żogałowa
I Ogólnopolski Festiwal Folklorystyczny o „ Puchar Czarnych Diamentów „ ogólnopolski III miejsce Wybrani uczniowie klas trzecich    mgr G. Żogałowa

Osiągnięcia 2013/2014

Olimpiada, turniej, konkurs    Zasięg    Laureat, finalista, wyróżnienie  Imię i nazwisko ucznia    Opiekun

V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

wojewódzki przejście do półfinału   
 
Sara Zemaczak
Tomasz Reiman
Kamil Jańczyk

mgr K Węgrzynek

mgr I Szymańska

V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich    wojewódzki tytuł najlepszego mówcy   
 
Kamil Jańczyk
 

mgr K Węgrzynek

mgr I Szymańska

Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku    ogólnopolski przejście do III etapu   
 
Mateusz Breguła
 
mgr K Węgrzynek
 
I Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie    ogólnopolski etap okręgowy   
 
Monika Rogala
 
mgr B. Kiereś
 
Olimpiada Wiedzy o Prawie    ogólnopolski  etap okręgowy   
 
Alexander Juranek
 
mgr B. Kiereś
 
Olimpiada Historyczna    ogólnopolski  etap okręgowy   
 
Wojciech Rysiejko
 
mgr B. Kiereś
 
Olimpiada Historyczna    ogólnopolski etap okręgowy   
 
Angelika Podgórska
 
mgr Ł Durczyński
 
Olimpiada języka niemieckiego    ogólnopolski

przejście do II etapu

Patryk Radwański
 
mgr E. Kostrzewska
 
XVII Konkurs Języka Niemieckiego    wojewódzki

finalista

Patryk Radwański 3d

Klaudia Korfanty 2a

mgr E. Kostrzewska
 
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych- dyktando z języka niemieckiego    ogólnopolski 

I miejsce

Patryk Radwański
 
mgr E. Kostrzewska
 
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych-dyktando z języka włoskiego    ogólnopolski 

II miejsce

III miejsce

Natalia Wiewór
Patrycja Nowak
mgr D Krzyżewski
 
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP    wojewódzki

tytuł finalisty

Julia Krzak

mgr K. Sobecka
 
Konkurs Języka angielskiego „Fox”    ogólnopolski

wynik bardzo dobry

wynik dobry

Oliwia Janota 2b
Klaudia Kowalcze 3d

Katarzyna Gruszka 3d

mgr I. Szymańska
 
Konkurs Języka angielskiego „Fox”    ogólnopolski

wynik dobry

Weronika Wyczawska 3e

mgr K. Sobecka
 
Wojewódzkie dyktando mikołajkowe z języka włoskiego w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach    wojewódzki

I miejsce

II miejsce

III miejsce 

Natalia Wiewiór 3e

Dagmara Sołtysiak 3e

Marcin Marcinków 3e

mgr D. Krzyżewski
 
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych – dyktando z języka włoskiego    ogólnopolski

II miejsce

III miejsce

Natalia Wiewiór 3e

Patrycja Nowak 3e

mgr D. Krzyżewski
 
II Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego    wojewódzki   
 

I miejsce

Marta Chmiel 2e

Edyta Grzebyk 3e

mgr D. Krzyżewski
 
IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języka Włoskiego    ogólnopolski

Finalistka

Natalia Wiewiór 3e

mgr D. Krzyżewski
 
IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech    wojewódzki   
 

II miejsce

Patrycja Nowak 3e

Marcin Marcinków 3e

mgr D. Krzyżewski
 
Olimpiada Geograficzna    ogólnopolski

przejście do II etapu

Natalia Janczewska 2a

mgr A. Komoniewska
 
Olimpiada Matematyczna    ogólnopolski   

przejście do II etapu

Konrad Mitwerandu 2c
 
mgr M. Ruchała
 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur”    międzynarodowy    wyróżnienie w kategorii student   
 
Maciej Szylewski 2c
 
mgr M. Ruchała
 
Miejski Konkurs Recytatorski dla Młodzieży i Dorosłych                     „ Konopnicka? Krasiński? Warto ich poznać!”    miejski

wyróżnienie

II miejsce

Michał Skiba 3d
Paula Bula 1b
mgr B. Lizoń-Jura
 
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2014    międzynarodowy   

wyróżnienie

Paulina Krzemińska 2d
Sara Zemczak 2d
mgr J. Majewski
 
Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „ Biblioteka i Książka w Obiektywie”.    wojewódzki   
 

wyróżnienie

Ewelina Jelonek 2d
 
mgr E. Kasprzyszak
 
Międzywojewódzki Konkurs Poetycki” Jak ochronić Świat”.    ogólnopolski   
 

I miejsce

Aleksandra Wieczorek 1d
 
mgr E. Kasprzyszak
 
Powiatowy Konkurs fotograficzny"Katowice miejscem sportu i rekreacji"    powiatowy   
 

wyróżnienie

Agnieszka Książek 1d
 
mgr E. Kasprzyszak
 
XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej    ogólnopolski   
 

przejście do II etapu

Aleksandra Wieczorek 1d
Sebastian Szczepański 1d

Natalia Gadomska 1d

mgr Andrzej Lwowski
 
XXIV Olimpiada Teologii Katolickiej    ogólnopolski   
 

przejście do II etapu

Roman Bodzioch 1b
Adrian Matysek 1b
mgr Andrzej Lwowski
 
Konkursu:”Eurogra.Eu-gra z funduszami europejskimi w tle”, zorganizowanego przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego i Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.    wojewódzki   
 

finalista

Aleksandra Nowicka 2b

mgr I. Szymańska
 

Osiągnięcia 2012/2013

Olimpiada, turniej, konkurs    Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie    Imię i nazwisko ucznia    Opiekun
Genius Logicus    międzynarodowy Tytuł Międzynarodowego Mistrza w zawodach bez pomiaru czasu   
 
Joanna Gadacz
 
mgr M. Ruchała
 
Genius Logicus    międzynarodowy Brązowy Medal w zawodach z pomiarem czasu   
 
Joanna Gadacz
 
mgr M. Ruchała
 
"Konopnicka i inne..." Konkurs Recytatorski    miejski III miejsce   
 
Michał Skiba
 
mgr B. Lizoń-Jura
 
V Wojewódzki Konkurs w roku Janusza Korczaka    wojewódzki    wyróżnienie   
 
Michał Skiba
 
mgr B. Lizoń-Jura
 
Konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego    wojewódzki    III miejsce   
 
Wiktoria Kuśmirek
 
mgr I. Hefner
 
Turniej Wiedzy Samorządowej Mistrz Samorządności    miejski II miejsce   
 
Aleksander Juranek
 
mgr E. Zioło
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski o Holokauście    miejski I miejsce
wyróżnienie
Magdalena Pałka
Michał Skiba
mgr E. Kasprzyszak
 
Olimpiada języka niemieckiego    ogólnopolski

przejście do II etapu

Patryk Radwański
 
mgr E. Kostrzewska
 
Ogólnopolski Konkurs Geoplaneta    ogólnopolski

uczestnicy II etapu

Katarzyna Kasza
Joanna Gawrońska
Katarzyna Brych
Natalia Janczewska
Fabian Kądziela
Szymon Klębowski
Martyna Mieczkowska
Maja Nadolny
Katarzyna Wdowiarska
mgr A Komoniewska
 
IV Turniej Debat  Oksfordzkich    wojewódzki   

przejście do II etapu

Sara Zemczak
Tomasz Reimann
Mateusz Breguła

mgr K. Węgrzynek

mgr I. Szymańska

Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku    ogólnopolski

przejście do II etapu

Mateusz Breguła

mgr K. Węgrzynek
 
I Olimpiada Wiedzy o III RP    ogólnopolski

tytuł finalisty

Monika Rogala

mgr B. Kiereś
 
Diecezjalny Konkurs Wiedzy Teologicznej    miejski

przejście do II etapu

Klaudia Śliwa

o. D. Dybała
 
Wojewódzki Konkurs języka niemieckiego    wojewódzki   

przejście do finału

Patryk Radwański

mgr E. Kostrzewska
 
Wojewódzki Konkurs języka niemieckiego    wojewódzki   

przejście do finału

Sandra Kubek
Klaudia Korfanty
mgr E. Juszczyk
 
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP    wojewódzki    przejście do II etapu   
 
Maciej Ogonowski
Karolina Przybysz
 mgr L Biskupska
 
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP    wojewódzki przejście do II etapu   
 
Ewelina Dziełak
Agnieszka Hawrot
Anna Lenart
Kajetan Piech
Jakub Regulski
Marta Skórka
Sylwia Zażembłowska
 mgr K. Sobecka
 
Wojewódzki Konkurs „ Moja Szkoła w Unii Europejskiej- Akademia Młodego Dyplomaty.”  wojewódzki    II miejsce    Paulina Rygol
 
mgr I. Szymańska
 
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „ Fox”    ogólnopolski wynik dobry   
 
Aleksandra Nowicka
Katarzyna Gruszka
Agnieszka Sosgórnik

mgr I. Szymańska

mgr K. Paulewicz-Sopala

Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego    wojewódzki    I miejsce
II miejsce
III miejsce
Paulina Romanek
Marcin Marcinków
Natalia Wiewiór
mgr D. Krzyżewski
 
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech    wojewódzki    II miejsce   
 
Natalia Wiewiór
Edyta Grzebyk
mgr D. Krzyżewski
 
Wojewódzki Konkurs "Italofonia"    wojewódzki    I miejsce   
 
Patrycja Nowak
 
mgr D. Krzyżewski
 
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych "Sowa Matematyczna" ogólnopolski przejście do finału
 
Konrad Mitweraddu
Krzysztof Juszcze
Wojciech Karbowski
Magdalena Wiśniowska
 
mgr M. Ruchała
 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"    międzynarodowy wyróżnienie   
 
Krzysztof Juszcze
 
mgr M. Ruchała
 
XXXV Regionalny Konkurs "Rozkosze Łamania głowy"    regionalny III miejsce   
 
Krzysztof Juszcze
 
mgr M. Ruchała
 
Ogólnopolski Konkurs "Z energetyką w przyszłość"     ogólnopolski I miejsce   
 
Kacper Mutke
 
mgr M. Ruchała
 

Osiągnięcia 2011/2012

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
VI Wojewódzki Konkurs Bibliotekarski
Biblioteka-Kultura-Literatura
wojewódzki II miejsce Piotr Jaworski
Małgorzata Turska
mgr B. Jędrzejec-Legutko
mgr E. Kasprzyszak
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech wojewódzki I miejsce Magdalena Jarczyńska
Joanna Gadacz
mgr D. Krzyżewski
Wojewódzki Konkurs "Italofonia" wojewódzki III miejsce Joanna Gadacz mgr D. Krzyżewski
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX ogólnopolski Wynik dobry Jakub Regulski mgr K. Sobecka
Wojewódzki Konkurs Recytatorski. wojewódzki II miejsce Magdalena Jarczyńska mgr B.Lizoń-Jura
Wojewódzki Konkurs Recytatorski. wojewódzki I wyróżnienie Magdalena Skiba mgr B.Lizoń-Jura
II Konkurs Recytatorski dla Młodzieży i Dorosłych "Konopnicka? Krasińsk i?-warto ich poznać" miejski wyróżnienie Michał Skiba mgr B.Lizoń-Jura
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych - dyktando z języka włoskiego ogólnopolski

I miejsce
II miejsce
III miejsce

Paulina Romanek
Patrycja Paradowska
Magdalena Jarczyńska
mgr D. Krzyżewski
Konkurs Języka Angielskiego NKJO Tychy wojewódzki finalista Filip Gutowski
Wiktor Wójcik
mgr K. Paulewicz-Sopala
Konkurs Języka Angielskiego NKJO Tychy wojewódzki finalista Aleksander Wojtal mgr J. Schmidt
XVI Biennale Plakatu Fotograficznego ogólnopolski wyróżnienie Klaudia Mordarska mgr inż. T. Biliński
IX Edycja Konkursu Języka Niemieckiego wojewódzki finalista Patryk Radwański mgr E. Korzeniowska
XLI Olimpiada Biologiczna ogólnopolski uczestnik II etapu Grzegorz Nofiński mgr E. Korzeniowska
XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej wojewódzki uczestnik I etapu Grzegorz Nofiński mgr E. Korzeniowska
LVIII Olimpiada Matematyczna ogólnopolski uczestnik II etapu Rafał Kostrzewski
Michał Gacka
mgr M. Ruchała
Ogólnopolski Konkurs Poszukiwanie Talentów ogólnopolski finalista Tomasz Kuder mgr K. Pilot
Ogólnopolski Konkurs "Z energetyką w przyszłość" ogólnopolski II miejsce Kacper Mutke mgr K. Pilot
Konkurs z chemii i biologii dla zespołów
trzyosobowych uczniów szkół średnich
miejski wyróżnienie Maciej Ogonowski
Bartosz Perkowski
Karolina Przybysz
Piotr Kossakowski
Martyna Banasiak
Natalia Kierzek
mgr W. Lubczyk
Turniej o Tytuł Młodzieżowego Mistrza
Wiedzy Samorządowej
miejski III miejsce Marek Stolorz mgr E.Zioło
Wojewódzki Konkurs Recytatorski wojewódzki II miejsce Magdalena Jarczyńska mgr B.Lizoń-Jura
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy
o Generale Stanisławie Maczku
ogólnopolski I miejsce Angelika Podgórska
Kinga Rzyczny
mgr A. Kozak
Wojewódzki Konkurs dla Koneserów
Poprawnej Polszczyzny
wojewódzki I miejsce Joanna Gadacz
Aleksandra Kosiorowska
mgr A. Zając
Konkurs Wiedzy o Zygmuncie Krasińskim wojewódzki II miejsce Joanna Gadacz mgr A. Zając

Osiągnięcia 2010/2011

Olimpiada, turniej, konkurs    Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie    Imię i nazwisko ucznia    Opiekun
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"    międzynarodowy Wyróżnienie II stopnia   
 
Piotr Drapa
 
mgr M. Ruchała 
 
Zawody Międzynarodowe z Logiki "GENIUS LOGICUS"    międzynarodowy 90 % "mistrz rozwiązywalności"   
 
Kamil Zawodniak
 
mgr A. Froelich
 
Ogólnopolski konkurs Języka Angielskiego FOX    ogólnopolski Wyróżnienie Robert Bańka
 
mgr I. Szymańska
 
Ogólnopolski konkurs Języka Angielskiego FOX    ogólnopolski Wynik dobry   
 
Agnieszka Hawrot
 
mgr K. Sobecka
 
Ogólnopolski Sejmik Matematyczny    ogólnopolski Finalista Małgorzata Pietras
 
mgr M. Ruchała
 
"Poszukujemy talentów"    ogólnopolski Złoty kwant   
 
Tomasz Kuder
Paulina Kołton
 
mgr K. Pilot
 
Konkurs języków obcych    ogólnopolski I miejsce   
 
Paulina Romanek
 
mgr D. Krzyżewski
 
Archidiecezjalny Konkurs Recytacji Prozy i poezji Religijnej    wojewódzki I miejsce   
 
Magdalena Pietnoczka
 
mgr M. Hadrich
 
Archidiecezjalny Konkurs Recytacji Prozy i poezji Religijnej    wojewódzki III miejsce   
 
Magdalena Malinowska
 
mgr M. Hadrich
 
"Analityk danych"    wojewódzki I miejsce   
 
Filip Gutowski
Marcin Misiek
Stanisław Gamrat
 
mgr M. Ruchała
 
"Rozkosze Łamania Głowy"    regionalny Finalista Bartosz Huszcze
 
mgr M. Ruchała
 
Konkurs recytacji dzieł Czesława Miłosza    wojewódzki Wyróżnienie Magdalena Jarczyńska
 
mgr B. Lizoń-Jura
 
Eskulapiada    wojewódzki III miejsce   
 
Mikołaj Horodecki
 
mgr E. Korzeniowska
 
"Śląsk w obiektywie"    wojewódzki Wyróżnienie Kinga Adaszyńska
 
mgr B. Lizoń-Jura
mgr E. Zioło
 
Konkurs Wiedzy o Włoszech "Italofonia"   

wojewódzki

 

II miejsce   
 
Paulina Romanek
Patrycja Paradowska
 
mgr D. Krzyżewski
mgr A. Tobolska
 

wojewódzki

I miejsce 
 
Magdalena Jarczyńska
 
mgr D. Krzyżewski
 

Osiągnięcia 2009/2010

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg    Laureat, finalista,   wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
III Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich ogólnopolski Finalista Szymon Dulik mgr W. Lubczyk
XVII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich ogólnopolski Finalista Szymon Dulik mgr W. Lubczyk
45 Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. Antoniego Swinarskiego dla młodzieży szkół średnich ogólnopolski Finalista Szymon Dulik mgr W. Lubczyk
LVII Olimpiada Fizyczna ogólnopolski Finalista Arkadiusz Gremza mgr K. Pilot
I Ogólnopolski Konkurs "Fizyka Się Liczy" ogólnopolski Laureat Arkadiusz Gremza mgr K. Pilot
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny LWIĄTKO ogólnopolski Zdobywca TAONÓW Arkadiusz Gremza mgr K. Pilot
Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Franciszki Platówny ogólnopolski II miejsce Natalia Skrycka  
Konkurs Wojewódzki "PACZKA KŁAMSTW" kampanii społecznej "HELP! DLA ŻYCIA BEZ TYTONIU" wojewódzki I miejsce   mgr H. Żyrek
XXX Jubileuszowy Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach wojewódzki I miejsce   mgr W. Bekier-Pech
Konkurs Języka Angielskiego "Fox" ogólnopolski Wynik bardzo dobry Anna Celuch mgr I. Szymańska
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" międzynarodowy wyróżnienie Wojciech Rokicki mgr M. Ruchała

Osiągnięcia 2008/2009

Olimpiada, turniej, konkurs    Zasięg    Laureat, finalista, wyróżnienie  Imię i nazwisko ucznia    Opiekun
II Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich    ogólnopolski Finalista Szymon Dulik
 
mgr W. Lubczyk
 
XVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich    ogólnopolski Finalista Szymon Dulik
 
mgr W. Lubczyk
 
Olimpiada z Przedsiębiorczości    ogólnopolski Laureat Krzysztof Halladin
 
mgr L. Biskupska
 
Olimpiada z Przedsiębiorczości    międzynarodowy I miejsce   
 
Natalia Skrycka
 
 
Metropolitalny Konkurs o Parlamencie Europejskim    międzynarodowy I miejsce   
 
Anna Jarzynka
Sylwia Jędrysko
 
mgr I. Szymańska
 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"    międzynarodowy wyróżnienie Kamil Adamczak
 
mgr M. Ruchała
 

Osiągnięcia 2007/2008

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróznienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
"Poszukujemy talentów" ogólnopolski Złoty kwant Katarzyna Banasiak mgr K. Pilot
XVII Regionalny Konkurs "Randka z Chemią" regionalny III miejsce Szymon Dulik mgr W. Lubczyk
Olimpiada z przedsiębiorczości ogólnopolski Finalista Krzysztof Halladin mgr L. Biskupska
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta" ogólnopolski Bardzo dobry wynik Aleksandra Krawczyk mgr E. Korzeniowska
XVI Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Przyroda i człowiek – dokąd zmierzamy?" ogólnopolski I miejsce Ines Lenart mgr E. Korzeniowska
Olimpiada Historyczna ogólnopolski Finalista Marek Maj mgr B. Kiereś
XVI Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Przyroda i człowiek – dokąd zmierzamy?" ogólnopolski I miejsce Magdalena Siwińska mgr E. Korzeniowska
XVI Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Przyroda i człowiek – dokąd zmierzamy?" ogólnopolski Wyróżnienie Małgorzata Sankowska mgr E. Korzeniowska
Ogólnopolski Konkurs WARSZTATY EKOLOGICZNE "Ochrona środowiska na terenach górniczych" ogólnopolski I miejsce Martyna Sroka mgr E. Korzeniowska
XVI Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Przyroda i człowiek – dokąd zmierzamy?" ogólnopolski I miejsce Daniel Włoka mgr E. Korzeniowska
XVI Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Przyroda i człowiek – dokąd zmierzamy?" ogólnopolski Finalistka Karina Zabiegły mgr E. Korzeniowska
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" międzynarodowy Wyróżnienie Mateusz Grzyb mgr M. Ruchała

Osiągnięcia 2006/2007

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny LWIĄTKO ogólnopolski    Zdobywca TAONÓW Arkadiusz Gremza mgr K. Pilot
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny LWIĄTKO ogólnopolski    Zdobywca TAONÓW Mateusz Grzyb mgr K. Pilot
Ogólnopolski Konkurs – Warsztaty Ekologiczne n.t. "Ochrona środowiska na terenach górniczych" ogólnopolski    I miejsce Martyna Sroka mgr E. Korzeniowska
"Poszukujemy talentów" ogólnopolski    Złoty kwant Katarzyna Banasiak
 
mgr K. Pilot
"Poszukujemy talentów" ogólnopolski    Złoty kwant Michał Żołnierczyk mgr K. Pilot
"Poszukujemy talentów" ogólnopolski    Złoty kwant Przemysław Roczniok mgr K. Pilot