21 czerwca odbył się pierwszy wernisaż klasy architektoniczne,j zorganizowany w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przy ul. Rolnej 43.

Wystawa prac uczniów inspirowana była twórczością S.Lema "Przez dziurkę od klucza" oraz pracami uczniów "Stawiamy pierwsze kroki w architekturze".

Prace uczniów zostały wykonane pod kierunkiem wykładowcy WST w Katowicach i nauczyciela IV LO w Katowicach Pani mgr inż. arch.Magdy Tunkel.

W wernisażu wzięli udział Pan Sławomir Witek - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, Pan Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych - dr inż. arch. Jakub Świerzawski, Pani Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach  - Pani Katarzyna Ziemiec, Pani mgr inż. arch.Magdalena Tunkel, uczniowie klasy architektonicznej wraz z wychowawcą oraz rodzice uczniów.

Prace uczniów można zobaczyć do 30.06.2021r w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach w holu głównym.