1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkie klasy spotkały się w hali IV Liceum Ogólnokształcącego. Pani Dyrektor Katarzyna Ziemiec przywitała uczniów i przypomniała o młodych ludziach, bohaterach września 1939, którzy z zapałem walczyli za naszą ojczyznę, nierzadko kosztem swojego życia. Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy. Przemawiając Pani Dyrektor skierowała do uczniów i nauczycieli wiele ciepłych słów i życzeń na nadchodzące miesiące wytężonej pracy. W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar naszego Liceum, a po akademii spotkali się po raz pierwszy ze swoimi wychowawcami. Akademię uświetniły występy artystyczne utalentowanych naszych utalentowanych maturzystek: Weroniki Ruchały z klasy 4c, i Marii Szewerdy z klasy 4d.