Klasa 2c wzięła udział w projekcie "Klimat to przyszłość", którego pomysłodawcą była Polska Fundacja Roberta Schumana. Klasa pracowała w czteroosobowych zespołach, których zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytanie:"Jakie wyzwania wiążą się na co dzień z ochroną środowiska w Waszym otoczeniu?" Uczniowie szukali informacji w internecie, pytali ludzi im bliskich, przeprowadzali ankiety w szkole. Po zebraniu danych ich kolejnym zadaniem było opracowanie wyników, które zostały zaprezentowane całej klasie. Każda grupa miała maksymalnie 5 minut na przedstawienie wyników w dowolnej formie. W ramach podsumowania powstała mapa myśli prezentująca najważniejsze wyzwania dotyczące ochrony środowiska.