4.11 2022r. uczennice naszej szkoły: Matylda Całka z klasy 1a oraz Wiktoria Gałązka z klasy 1b, które, wraz z uczniami innych katowickich szkół (Śl.TZN, Technikum Lotnicze, ZSTiO nr 2, V LO), realizują projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, zorganizowały charytatywną spartakiadę dziecięcą dla uczniów klas III-IV SP nr 56, SP nr 27 oraz SP nr 28. Imprezie przyświecał ważny cel - zebranie środków na fundację „Nasz Śląsk” im. gen. Jerzego Ziętka, która wspiera domy dziecka oraz rodziny w trudnej sytuacji na terenie Śląska. Do zabawy zgłosiło się około 100 uczniów oraz ich wspierający rodzice. Zespół przygotował dla nich szereg pokazów i konkurencji sportowych, zadbał o bezpieczeństwo i uśmiech uczestników, pozyskał szereg sponsorów, fundatorów nagród i medali. To była duża impreza skierowana do społeczności lokalnej. Gratulacje dla całego zespołu!