Maczkowska komórkomania – III edycja

6 – 10 grudnia br.

I Ty możesz uratować komuś życie. Rejestrujmy się!

Od 2019 jesteśmy „Szkołą z Życiem”. Podczas dwóch poprzednich edycji Maczkowskiej Komórkomanii powiększyliśmy bazę DKMS o 148 nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi.

Od poniedziałku rusza III edycja naszej akcji. Serdecznie zapraszamy pełnoletnich uczniów, nauczycieli, rodziców, Waszych znajomych, i wszystkich, którzy chcą dołączyć do rodziny DKMS. Rejestrować mogą się osoby od 18 do 55 roku życia, o masie ciała powyżej 50 kg. Procedura jest niezwykle prosta i niekłopotliwa: wypełniamy formularz i pobieramy wymaz z wewnętrznej strony policzka.

W tym roku rejestracja odbywać się będzie na dwa sposoby:

• stacjonarnie, w szkole – 8 grudnia w sali nr. 23, w godz. 9.00 – 13.30 otwarty będzie punkt rejestracji, pomagać będą wolontariusze z klasy 1b
  • pobierając pakiety rejestracyjne i zabierając je do domu (dla siebie, członków rodzin, znajomych), w dniach 6 – 10 grudnia. Pakiety do pobrania u prof. K. Kłosowskiej lub wolontariuszy z klasy 1b (przy sali nr. 23 na długich przerwach cały tydzień czynne będzie stanowisko informacyjne).  Pakiet zawiera szczegółową instrukcję jak pobrać wymaz, pałeczki wymazowe, specjalną kopertę itd. Po pobraniu pakiet rejestracyjny przynosimy z powrotem do szkoły, oddajemy do sali nr. 23.

Więcej informacji o samej akcji i trochę medycznych informacji o macierzystych komórkach krwiotwórczych w gablotce koło sali 23.