16 kwietnia uczniowie klasy 2eG wzięli udział w Italofonii, organizowanej jak co roku przez wydział filologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Tegoroczny temat tego niezwykłego święta to Podróż do Włoch i do języka włoskiego, w ramach którego uczniowie wysłuchali trzech wykładów, w tym jednego wygłoszonego przez mgr Adelę Agostinelli. W quizie, który odbył się na zakończenie wykładów, pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Foltyn. Warto dodać, że w tym roku w Italofonii wzięła udział rekordowa ilość uczniów (ponad 200) oraz szkół z całego województwa (14). Tym bardziej gratulujemy sukcesu Oli! Wyróżnienia otrzymały również: Joanna Raczyńska (4 miejsce), Ewa Wróbel (5 miejsce), Karolina Choroś (9 miejsce) i Karolina Pastwa (10 miejsce).