Akcja „Bezpieczne Ferie 2022” ruszyła na terenie województwa śląskiego. Celem kampanii, która potrwa do 28 lutego 2022, jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także wszystkim osobom przebywającym na terenie naszego województwa.

W czasie jej trwania państwowe służby i inspekcje działające na terenie województwa śląskiego, będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego dzieci i młodzieży pod kątem bezpieczeństwa.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił też całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze:

32 20 77 077

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.