754 uczniów z 14 szkół podstawowych w Katowicach oraz Czeladzi wzięło udział w Operacji Rekrutacji - Egzamin Ósmoklasisty. Twórcami tego projektu są uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen Stanisława Maczka w Katowicach, którzy chcieli udzielić pomocy młodszym kolegom, w sprawach dotyczących egzaminów ósmoklasisty oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Projekt został stworzony w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie klas ósmych w ramach zajęć online mieli okazję dowiedzieć się trochę więcej o przepisach obowiązujących podczas egzaminów oraz rekrutacji, o procedurach i wymaganiach edukacyjnych, ale też o tym, jak zachować spokój i równowagę w obliczu różnych problemów, z którymi zmierzą się na drodze rekrutacji. Stworzyliśmy również social media, żeby ósmoklasisty mogli z nami nawiązać kontakt w razie pytań czy niejasności. Mamy nadzieję, że nasz projekt ułatwi uczniom przystąpienie do egzaminów i rekrutacji oraz że dzięki nam oczekiwania na wyniki egzaminów czy wypatrywanie listy osób przyjętych do szkół będzie znacznie mniej stresujące. Naszym Drogim Ósmoklasistom życzymy połamania pióra oraz szczęśliwej rekrutacji!

Z poważaniem,

Zespół projektu - Operacja Rekrutacja - Egzamin Ósmoklasisty:

• Beniamin Baryluk
  • Wiktoria Góra
  • Marianna Sidek
  • Aleksandra Malina
  • Aleksandra Smereczańska
  • Paulina Działa
  • Jan Bieńkowski

Poniżej znajdują się załączniki z naszych zajęć. Zapraszamy 27.05.2021r, na ostatnią lekcję z cyklu, więcej informacji na facebooku szkoły.