Konkursy i olimpiady

Osiągnięcia 2016/2017

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

 

Osiągnięcia 2015/2016

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
V wojewódzka Olimpiada Wiedzy o WZW Podstępne WZW  wojewódzki finalistki

Klaudia Dobrowolska

Karolina Wachholz

 
Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego Il Bel Paese,  ogólnopolski IX miejsce Aleksandra Kuś  mgr Alina Tobolska
VI Dyktando Mikołajkowe w języku włoskim w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach  regionalny

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

Paulina Bałdys

Aleksandra Kuś

Klaudia Stańczyk

 mgr Alina Tobolska
VI Wojewódzki Konkursu Języków Romańskich organizowany przez  V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej  pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego wojewódzki

I miejsce

III miejsce

Paulina Bałdys

Klaudia Stańczyk

mgr Alina Tobolska
IV Konkurs Języka Włoskiego w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach regionalny

II miejsce

III miejsce

Paulina Bałdys

Maria Kozłowska

mgr Alina Tobolska
Ogólnopolski Konkursie Języka Angielskiego FOX.  ogólnopolski wynik bardzo dobry Michał Duda  mgr Kinga Paulewicz Sopala
Turnieju Debat Oksfordzkich:Dopalacze kradną życie-przyjaźń najlepszą ochroną przed dopalaczami, zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Katowicach i Instytut Regionalny w Katowicach  regionalny  I miejsce

 Karina Niziołek

Antoni Sikociński

Magdalena Kwaśniok

Bartłomiej Wróbel

 

 mgr Iwona Szymańska
 Ogólnopolska Olimpiada Historyczna  ogólnopolski  uczestnik etapu okręgowego  Dawid Guguła  mgr Barbara Kiereś
 XII edycja Konkursu Historia i kultura Żydów polskich  ogólnopolski  wyróżnienie  Szymon Koziołek  mgr Barbara Kiereś
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Ameryka wierszem malowana.  ogólnopolski wyróżnienie Agnieszka Kowalczyk  mgr Magdalena Meisner-Januszewska
Międzynarodowy konkurs Genius Logicus  międzynarodowy

I miejsce

II miejsce

Michał Walkowicz

Marta Okoń

 mgr Katarzyna Trajdos
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych Sowa Matematyczna  ogólnopolski finaliści

Martyna Musialik

Antoni Gosiewski

Mateusz Mazur

 mgr Małgorzata Ruchała
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej  ogólnopolski uczestnicy I etapu

Agnieszka Ziemiec

Wiktoria Czelnik

Agnieszka Dziendziel

Piotr Piwczyk

 mgr Andrzej Lwowski
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej  ogólnopolski uczestnik II etapu Piotr Piwczyk  mgr Andrzej Lwowski
XIX Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej Jonasz  międzynarodowy finaliści

Natalia Gadomska

Martyna Gadomska

Adrian Matysek

 mgr Andrzej Lwowski
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej  ogólnopolski uczestnik I etapu Piotr Piwczyk  mgr Andrzej Lwowski
XII Konkurs Papieski  ogólnopolski finalista Natalia Zemła  mgr Andrzej Lwowski
Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK  ogólnopolski IV miejsce

Klaudia Sewrwacka

Klaudia Wołczyk

 mgr Malwina Łuksza
Olimpiada Pierwsza Pomoc Przedmedyczna  ogólnopolski finalistki

Niziołek Karina

Wołczyk Klaudia

Serwacka Klaudia

 mgr Malwina Łuksza

Osiągnięcia 2014/2015

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun
Ogólnopolska Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna ogólnopolski finalista

Martyna Adamiec

mgr E. Kasprzyszak

Ogólnopolski Konkurs "Jak ocalić świat" ogólnopolski III miejsce Martyna Adamiec mgr E. Kasprzyszak
Konkurs Debat Oksfordzkich zorganizowany przez Punk Informacji Europejskiej Europe Direct Katowice miejski zwycięstwo

Karolina Niziołek 1a

Karolina Warchoł 1a

Antoni Sikociński 1a

Wojciech Bujak 1a

mgr K. Węgrzynek

mgr I. Szymańska
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski miejski II miejsce Karolina Dudek 1b mgr B. Lizoń-Jura
Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku ogólnopolski przejście do III etapu

Maksymilian Skórka 1c

Dawid Pietrucha 1c
mgr E. Zioło
Ogólnopolski Konkurs Literacki ogólnopolski II miejsce Szymon Koziołek 1d mgr I. Hefner
XXXIII Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej ogólnopolski etap okręgowy

Małgorzata Goj 3d

Jakub Harmansa 3d

Patrycja Josiecka 3d

Wiktoria Michalik 3d

Nikol Wolszczak 3d
mgr M. Lubczyk
Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny „ Jonasz ‘ międzynarodowy finalista Adrian Matysek 2b mgr A. Lwowski
Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny „ Jonasz ‘ międzynarodowy laureaci

Natalia Gadomska 2b

Martyna Gadomska 2b
mgr A. Lwowski
Śląski Konkurs Języka Niemieckiego wojewódzki udział w III etapie Klaudia Korfanty 3a mgr R. Sowa
Konkurs Literacki w ramach projektu Miejska Dżungla miejski I miejsce Ola Piętka 1c mgr H. Żyrek
IX Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „ Anglosong”. miejski III miejsce Paulina Boba 2b mgr K. Sobecka
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki przejście do II etapu

Adrianna Bronowicka 2a

Piotr Sieński 2a
mgr K. Sobecka
Konkurs Języka angielskiego „Fox” ogólnopolski

wynik bardzo dobry

wynik dobry

Michał Duda 2e

Karolina Walcholtz 2e
mgr K. Paulewicz- Sopala
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki przejście do II etapu Michał Duda 2e mgr K. Paulewicz- Sopala
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki przejście do II etapu Jakub Harmansa 3d mgr J. Schmidt
Konkurs Języka angielskiego „Fox” ogólnopolski wynik dobry Piotr Sieński 2a mgr K. Sobecka
Wojewódzkie dyktando mikołajkowe z języka włoskiego w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach wojewódzki III miejsce Marzena Linke 3e mgr D. Krzyżewski
Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego organizowany przez Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskej w Gliwicach wojewódzki

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Marta Chmiel 3e

Marzena Linke 3e

Wojciech Buśka 2e
mgr D. Krzyżewski
Italofonia quiz organizowany przez Zakład Literatury i Kultury Włoskiej Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu wojewódzki III miejsce

Nikol Waląg 2e

Natalia Kempińska 2e

Martyna Ślipko 2e
mgr D. Krzyżewski
V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech wojewódzki II miejsce

Marta Chmiel 3e

Kamil Ostrzywilk 3e
mgr D. Krzyżewski
Rejonowy Konkurs Matematyczny- „ Nudna Matematyka”. rejonowy półfinalista Dawid Pietrucha 1c mgr Katarzyna Trajdos
Rejonowy Konkurs” Rozkosze Łamania Głowy”. rejonowy finaliści

Dawid Pietrucha 1c

Ola Piątka 1c

Mateusz Piwowarski 1c
mgr Katarzyna Trajdos
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” międzynarodowy wyróżnienie Michał Walkowicz 2c mgr Katarzyna Trajdos
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” międzynarodowy wyróżnienie w kategorii student Krzysztof Juszcze 3c mgr M. Ruchała
Olimpiada Przedmiotów Ścisłych- Sowa Matematyczna ogólnopolski przejście do finału

Monika Jureczko 3c

Mateusz Ruszkiewicz 3c

Magdalena Wiśniowska 3c

Maciej Szylewski 3c
mgr M. Ruchała
Ogólnopolski Konkurs Geo- Planeta ogólnopolski wyróżnienie Magdalena Wituszyńska 2a mgr E. Zioło
Ogólnopolski Konkurs Eco- Planeta ogólnopolski wyróżnienie etap szkolny

Aleksandra Polak 2b

Adrian Matysek 2b
mgr E. Korzeniowska
I Śląski Bieg Charytatywny miejski organizator Adrian Matysek 2b  
Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie ogólnopolski finaliści

Agnieszka Dziendziel 1a

Karolina Warchoł 1a

Klaudia Wołczyk 1b
mgr M. Łuksza
Wojewódzki Konkurs „ Mój niepełnosprawny brat”. wojewódzki I miejsce Klaudia Dobrowolska 2e mgr G. Żogałowa
Konkurs „ Aktywne życie z osobą niepełnosprawną ruchowo” zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywne Życie i Urząd Miasta Katowice miejski II miejsce Klaudia Dobrowolska 2e mgr G. Żogałowa
I Ogólnopolski Festiwal Folklorystyczny o „ Puchar Czarnych Diamentów „ ogólnopolski II miejsce Wybrani uczniowie klas trzecich mgr G. Żogałowa

Osiągnięcia 2013/2014

Olimpiada, turniej, konkurs Zasięg Laureat, finalista, wyróżnienie Imię i nazwisko ucznia Opiekun

V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich


wojewódzki przejście do półfinału
  • Sara Zemaczak
  • Tomasz Reiman
  • Kamil Jańczyk

mgr K Węgrzynek

mgr I Szymańska

V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich wojewódzki tytuł najlepszego mówcy
  • Kamil Jańczyk

mgr K Węgrzynek

mgr I Szymańska
Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku ogólnopolski przejście do III etapu
  • Mateusz Breguła
mgr K Węgrzynek
I Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie ogólnopolski etap okręgowy
  • Monika Rogala
mgr B. Kiereś
Olimpiada Wiedzy o Prawie ogólnopolski etap okręgowy
  • Alexander Juranek
mgr B. Kiereś
Olimpiada Historyczna
ogólnopolski etap okręgowy
  • Wojciech Rysiejko
mgr B. Kiereś
Olimpiada Historyczna ogólnopolski etap okręgowy
  • Angelika Podgórska
mgr Ł Durczyński
Olimpiada języka niemieckiego ogólnopolski

przejście do II etapu

  • Patryk Radwański
mgr E. Kostrzewska
XVII Konkurs Języka Niemieckiego wojewódzki

finalista


  • Patryk Radwański 3d

    Klaudia Korfanty 2a
mgr E. Kostrzewska
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych- dyktando z języka niemieckiego ogólnopolski

I miejsce

  • Patryk Radwański
mgr E. Kostrzewska
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych-dyktando z języka włoskiego ogólnopolski

II miejsce

III miejsce

  • Natalia Wiewór
  • Patrycja Nowak
mgr D Krzyżewski
Konkurs wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich WSZOP wojewódzki

tytuł finalisty

  • Julia Krzak

mgr K. Sobecka
Konkurs Języka angielskiego „Fox” ogólnopolski

wynik bardzo dobry

wynik dobry
  • Oliwia Janota 2b

    Klaudia Kowalcze 3d

    Katarzyna Gruszka 3d
mgr I. Szymańska
Konkurs Języka angielskiego „Fox” ogólnopolski

wynik dobry

  • Weronika Wyczawska 3e

mgr K. Sobecka
Wojewódzkie dyktando mikołajkowe z języka włoskiego w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach wojewódzki

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

  • Natalia Wiewiór 3e

    Dagmara Sołtysiak 3e

    Marcin Marcinków 3e
mgr D. Krzyżewski
Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych – dyktando z języka włoskiego ogólnopolski

 

II miejsce

III miejsce
  • Natalia Wiewiór 3e

    Patrycja Nowak 3e
mgr D. Krzyżewski
II Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego wojewódzki

I miejsce

  • Marta Chmiel 2e

    Edyta Grzebyk 3e
mgr D. Krzyżewski
IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Włoszech i Języka Włoskiego ogólnopolski

Finalistka

  • Natalia Wiewiór 3e

mgr D. Krzyżewski
IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Włoszech wojewódzki

II miejsce

  • Patrycja Nowak 3e

    Marcin Marcinków 3e
mgr D. Krzyżewski
Olimpiada Geograficzna ogólnopolski

przejście do II etapu

  • Natalia Janczewska 2a

mgr A. Komoniewska
Olimpiada Matematyczna ogólnopolski przejście do II etapu
  • Konrad Mitwerandu 2c
mgr M. Ruchała
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” międzynarodowy wyróżnienie w kategorii student
  • Maciej Szylewski 2c
mgr M. Ruchała
Miejski Konkurs Recytatorski dla Młodzieży i Dorosłych                     „ Konopnicka? Krasiński? Warto ich poznać!” miejski

wyróżnienie

II miejsce
  • Michał Skiba 3d
  • Paula Bula 1b
mgr B. Lizoń-Jura