Tydzień donacji i transplantacji.

Dni 03-07 kwietnia 2017

poświęciliśmy w naszym liceum

na rozpropagowanie idei

krwiodawstwa

transplantacji organów.

W ramach naszych działań grupa uczniów z klasy 2B2 namawiała naszych uczniów, ale również społeczność lokalną, do wyrażenia zgody na pobranie narządów do transplantacji po smierci.

Magda Guzy, Agnieszka Rabstain, Sylwia Syta, Agnieszka Pawlik, Artur Przybyłowski i Patryk Łabędzki rozdawali ulotki opisujące przebieg donacji, podkreślające bezpieczeństwo tego zabiegu i wagę we współczesnej medycynie jego efektów.

Materiały promocyjne, uzyskane dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zawierały również wyczerpujące informacje o przeszczepach narządów jako o bardzo skutecznej metodzie leczenia licznej grupy chorych.

Reakcje na naszą działalność okazały się w większości bardzo pozytywne; wiele osób zabrało ze sobą "deklarację woli", mamy więc nadzieję na bogate owoce wspólnej pracy:)

Na terenie szkoły równiez rozdawaliśmy deklaracje. Oprócz nich i ulotek informacyjnych uczniowie mogli również dostać magnetyczne zakładki do książek, na których umieszczone było hasło kampanii: TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE. Tu pomagała równiez Marta Słomiak.

Kolejnym elementem naszych działań była akcja krwiodawstwa. 5 kwietnia młodzież i pracownicy IV LO oddawali honorowo krew w specjalnym krwiobusie, który nie po raz pierwszy gościł na naszym parkingu:)

Nie byłoby tej relacji,  gdyby nie fotograficzne talenty Patrycji Weber, Marty Słomiak i Krzysztofa Kalusa:)

Wszystkim, którzy zaangażowali się w krzewienie tak istotnych idei oraz swą postawą uświadamiali równiez swoich bliskich, serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i liczę na pomoc w organizacji kolejnych przedsięwzięć pro publico bono

Iza Hefner.