MACZEK ROZPOCZYNA „DRUGIE ŻYCIE”

14 marca przedstawicielki naszej szkoły- Patrycja Ozga i Monika Domińczyk z 1c oraz Paulina Krzemińska i Sara Zemczak z 2d pod opieką koordynatorki całej akcji w ” Maczku” -prof. Izabeli Hefner brały udział w szkoleniu dotyczącym transplantacji. Jako liderki miałyśmy możliwość wysłuchania prelekcji dr n. med. Wojciecha Marcinkowskiego i dr Jarosława Wilka, którzy przybliżyli problem przeszczepu w Polsce od strony merytorycznej jak i praktycznej, ks. Piotr Sadkiewicz, twórca cudu Leśnej, opowiadał o procesie rozpowszechniania przeszczepów w swojej parafii, który stał się fenomenem ze względu na zawrotną liczbę dawców krwi i szpików, natomiast na sam koniec poznałyśmy historię pana Ryszarda Witka-człowieka po przeszczepie nerki, który podzielił się z nami historią swojej choroby, walki o życie i działalności w Stowarzyszeniu Osób Po Przeszczepie. Cele kampanii to przede wszystkim uświadomienie społeczeństwa, rozpowszechnienie tzw. oświadczeń woli, a także zainicjowanie dyskusji na tenże temat, z którym trzeba się zmierzyć każdemu człowiekowi.

Warto wspomnieć, że na Śląsku ‘Drugie Życie” debiutuje, biorąc przykład z Małopolski, czy Wielkopolski. Ta konferencja jest początkiem akcji, która rozpocznie się w „Maczku” wkrótce!