AMBASADORZY NIEMOŻLIWEGO – MŁODZI DLA MŁODYCH

23 października 2013 roku przedstawiciele młodzieży naszej szkoły zostali zaproszeni na

ŚLĄSKI KONGRES OŚWIATY, który odbywał się w budynku Uniwersytetu Śląskiego.

Sebastian Gruszka i Paulina Rygol – członkowie Samorządu Szkolnego, wraz z opiekunem, mgr Izabelą Hefner, skorzystali z zaproszenia.

Panel dyskusyjny, w którym uczestniczyliśmy, nosił tytuł:

AMBASADORZY NIEMOŻLIWEGO – MŁODZI DLA MŁODYCH

W ramach działalności Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA zorganizowany został projekt pt. „Z Hałdy w Himalaje”. Dzieci z ubogich rodzin zyskały w czasie jego realizacji możliwość uwierzenia w siebie i spełnienia marzeń o zdobyciu wysokich szczytów w Himalajach.

Projekt nie doczekałby się realizacji, gdyby nie zainteresowali się nim ludzie o dobrych sercach. Byli to: Wojewoda Śląski, pan Zygmunt Lukaszczyk; Dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, pan Zbigniew Waśkiewicz; Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA, pan Andrzej Kowalski.

Istotą spotkania było podpisanie listu Ambasadorów Niemożliwego, skierowanego do wszystkich szkół w Polsce, przez młodzież i zaproszonych gości. List prezentujemy w załączniku.

W czasie spotkania odbyła się także projekcja filmu pt. „Z Hałdy w Himalaje”, dokumentującego przygotowania do wyprawy młodych himalaistów wraz z opiekunami, oraz wszelkie trudy wspinaczki, emocje, sukcesy i porażki.

Zaskoczył nas zapał wszystkich, którzy byli zaangażowani w omawiany projekt. Studenci, uczniowie szkół, katowiccy decydenci i uczestnicy wyprawy opowiadali o niej jako o swoim życiowym sukcesie.

Zrozumieliśmy, że tylko wspólnymi siłami można w dzisiejszym świecie pomagać innym. Dlatego jako szkoła chcemy zgłosić chęć otrzymania tytuły AMBASADY NIEMOŻLIWEGO, by wraz z innymi pomagać najsłabszym, czyli dzieciom.

Zachęcamy także osoby chętne do pracy na rzecz innych, by zgłosiły swój indywidualny akces do pracy charytatywnej w tej akcji. Stosowne dokumenty są do odebrania u p. Izabeli Hefner.