Śląski Kongres Oświaty

23 października 2013 na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się jedna z części Śląskiego Kongresu Oświaty pod hasłem: Ambasadorzy niemożliwego - młodzi dla młodych.

Samorząd naszej szkoły został zaproszony do udziału w sesji, której celem było przedstawienie osiągnięć uczestników tego projektu i rozpropagowanie jego idei, którą streścić można w słowach: nie ma rzeczy niemożliwych.

Inicjatorem akcji jest Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA, której przedstawiciele nadali tytuły HONOROWEGO AMBASADORA NIEMOŻLIWEGO pomysłodawcom i twórcom projektu: Z hałdy w Himalaje". Byli to: Wojewoda Śląski, pan Zygmunt Łukaszczyk, Dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach, pan Zbigniew Waśkiewicz oraz prezes FPD ULICA, pan Adrian Kowalski.

Następnie młodzież i zaproszeni goście podpisali list Ambasadorów Niemożliwego adresowany do wszystkich szkół w Polsce.

Najciekawszym punktem programu była projekcja filmu pt: "Z hałdy w Himalaje" dokumentującego wyprawę kilkunastu młodych ludzi, mieszkańców Giszowca i Nikiszowca, wraz z opiekunami, w Himalaje i zdobycie upragnionego szczytu. Jakiego? Jeśli jesteście ciekawi kopią filmu dysponuje nasz Samorząd.

Organizatorzy tego panelu Śląskiego Kongresu Oświaty dają wszystkim możliwość działania dla dobra drugiego, młodego człowieka. Jeśli jesteś zainteresowany/a taką pracą Samorząd służy pomocą. ZGŁOŚ SIĘ!

Śląski_Kongres_Oświaty
Śląski_Kongres_Oświaty Śląski_Kongres_Oświaty