III Forum Samorządów

W czwartek, 18 października, w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli samorządów uczniowskich katowickich szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum godnie reprezentował nasz przewodniczący Dominik Komar. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji szkół oraz działań samorządów. Omówiono rolę samorządności w naszym mieście, a podczas panelu dyskusyjnego reprezentanci szkół mieli okazję wymienić się ciekawymi pomysłami i doświadczeniami, przedyskutować ważne dla edukacji kwestie oraz zaplanować wspólne działania w bieżącym roku szkolnym. Spotkanie uświetniło również przybycie i przemówienia licznych ważnych gości oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Była to świetna okazja do tego, aby zaczerpnąć nowe pomysły od innych placówek oraz zainspirować innych ciekawymi działaniami, które organizuje nasz samorząd oraz nasi uczniowie.

                        

Jesienna akcja krwiodawstwa

17 października miała miejsce w naszej szkole jesienna akcja honorowego krwiodawstwa. Wielu naszych uczniów stawiło się w specjalnym autokarze zaparkowanym na szkolnym parkingu.

W sumie oddano ponad 7 litrów krwi. Pamiętajcie, że oddając krew ratujecie życie i sprawiacie, że inni ludzie będą mogli cieszyć się kolejnym dniem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zgłosili chęć oddania tego najcenniejszego leku dla potrzebujących, mimo że niektórym z Was tym razem się nie udało. Liczymy na Was przy kolejnej okazji.

Do zobaczenia podczas następnej akcji w naszej szkole jeszcze w tym roku szkolnym.

 

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

Poznajmy bliżej nasz nowy samorząd. W wyniku przeprowadzonych wyborów w skład nowego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

- Dominik Komar (przewodniczący)

- Zuzanna Grzesińska (zastępca przewodniczącego)

- Zachary Baniel (sekretarz)             

Wasi nowi reprezentanci mają mnóstwo ciekawych planów na ten rok szkolny. Życzymy im dużo energii i wytrwałości w ich realizowaniu, a wszystkich uczniów zapraszamy do współpracy i zgłaszania własnych pomysłów na uatrakcyjnienie nauki i pobytu w murach naszej szkoły.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

Dnia 25 września w przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego, których wyniki przedstawiają się następująco:

Dominik Komar (kl.2f)  - 154 głosy

Zuzanna Grzesińska (kl.2e) - 135 głosów

Zachary Baniel (kl.2b) - 83 głosy

Szymon Różycki (kl.2d) – 75 głosów

 

Dziękujemy ustępującemu samorządowi za przeprowadzenie wyborów oraz za rok pełen ciekawych pomysłów i trudów organizacyjnych. Kandydatom dziękujemy za podjęcie wyzwania i kampanię wyborczą. Natomiast nowym przedstawicielom gratulujemy i życzymy sukcesów! Dziękujemy też wszystkim, którzy głosowali na swoich reprezentantów.

Kiermasz książek używanych

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Zgodnie z tradycją organizujemy kiermasz używanych podręczników. Odbędzie się w piątek i rozpocznie od pierwszej dłuższej przerwy na pierwszym pietrze.
Książki należy składać w sali nr 16 u prof. Hefner do piątku włącznie.
Prosimy o przekazanie informacji również absolwentom.
Właściwy opis składanych podręczników:
- imię, nazwisko oraz klasa (absolwenci - klasa ukończona),
- kwota oczekiwana za dany egzemplarz,
- wpisu należy dokonać ołówkiem na pierwszej wewnętrznej stronie woluminu,
- książki opisane na kartkach, także samoprzylepnych, nie będą przyjmowane.
Osoby zainteresowane zakupem prosimy o zaopatrzenie się w drobne pieniądze. Jeśli osoby prowadzące kiermasz nie będą miały bilonu, by wydać resztę - zakup nie dojdzie do skutku.
Prosimy o zachowanie ładu i porządku w okolicach stołów kiermaszu.

Krwiodawstwo - wiosenna akcja

W kwietniu odbyła się kolejna akcja związana z krwiodawstwem. Tradycją naszej szkoły jest czynne włączanie się we wszystkie działania dotyczące promowania idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć oddania tego najcenniejszego leku dla potrzebujących. Nie udało się teraz - nie szkodzi! Na pewno następnym razem dostaniecie taką możliwość!
                                             


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
.