Samorządu Uczniowski

A oto Wasi nowi przedstawiciele w Samorządzie Uczniowskim

 

                                     
 

(sekretarz) Szczepan Piwowarski - (przewodniczący) Kamo Vardanyan - (zastępca) Zuzanna Zielińska

Mikołajki 2016

                     

6 grudnia naszą szkołę odwiedził, jak co roku, Święty Mikołaj, częstując grzecznych uczniów i nauczycieli (dla tych nieco mniej grzecznych też się coś znalazło ;) ) słodkościami. Tym razem Mikołajowi towarzyszył cały zastęp: anielski Aniołek, diabelski Diobołek, wykwalifikowany ochroniarz i czerwononosy renifer, który ciągnął sanie wypełnione prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Nad całością czuwała dwójka skrzatów: Hefnerówna i Dario. Dziękujemy za wizytę i oczekujemy następnej za rok!

Zapisz

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2016

               

18 listopada po raz trzeci w Polsce, jak i w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, którego celem jest uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnienie, że mają tych praw zawsze przestrzegać. Tego samego dnia świętowaliśmy 27 rocznicę uchwalenie przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka - Konwencji o Prawach Dziecka, której Polska była inicjatorem i współtwórcą.

W ramach tychże obchodów uczniowie naszej szkoły zorganizowali na ulicach Katowic happening, w trakcie którego rozdawali mieszkańcom babeczki z dołączonymi prawami dzieci. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem i mamy nadzieję, na jej powtórzenie już za rok.

Pole Nadziei

                                            

Nasza szkoła drugi rok z rzędu przystąpiła do akcji Pola Nadziei, mającej na celu propagowanie idei wolontariatu, poprzez który niesiemy bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, w naszym przypadku Hospicjum Św. Franciszka w Katowicach, polegający na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei. Zasadzone kwiaty, gdy wiosną zakwitną, są rozdawane na kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze wspierają działalność hospicjum.

Jednym ze stałych elementów akcji jest Żółty Marsz Nadziei (maj 2017), w którym również weźmiemy udział, a który ma pokazać, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas. Zatem do zobaczenia wiosną na marszu i trzymajmy kciuki, by wszystkie zasadzone przez Samorząd Uczniowski żonkile zakwitły!

Halloween

   

W tym roku z inicjatywy uczniów, po dyskusjach w każdej klasie oraz głosowaniu, zdecydowana większość klas postanowiła zorganizować obchody Halloween. Z tej okazji klasy przystroiły swoje sale, a uczniowie krążyli po szkolnych korytarzach w bardzo ciekawych, a czasem przerażających przebraniach. Samorząd Uczniowski postanowił przydzielić każdej klasie, która przystroiła salę, dodatkowe punkty do SuperKlasy:

I miejsce - 2b2

II miejsce - 2c

III miejsce - 1e

IV miejsce - 2e

V miejsce - 2d

VI miejsce - 3e

VII miejsce - 3d

VIII miejsce - 1a

 

Akcja "Oddaj krew!"

     

21 października miała miejsce w naszej szkole kolejna, tym razem jesienna, akcja honorowego krwiodawstwa Oddaj krew!. Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły tłumnie stawili w specjalnym autokarze zaparkowanym na szkolnym parkingu, by podzielić się tym bezcennym lekiem ratującym ludzkie życie. W sumie oddano ponad 7 litrów krwi. Pamiętaj, oddając krew ratujesz życie i sprawiasz, że dzięki Twojej decyzji Ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i do zobaczenia podczas kolejnej akcji w naszej szkole, tym razem na wiosnę.

Tuesday the 28th.