Zebrania rodziców - 15 listopada 2018

 

15 listopada 2018 (czwartek)

godz. 1700

zapraszamy Rodziców na zebrania w poszczególnych salach

klasa

sala

     

klasa

sala

     

klasa

sala

1a

24

 

2a

7

 

3a

18

1b

23

 

2b

19

 

3b

6

1c

2

 

2c

30

 

3c

26

1d

28

 

2d

16

 

3d

25

1e

15

 

2e

31

 

3e

14

      2f 27      

 

godz. 1745

zapraszamy wszystkich Rodziców do szkolnej auli na szkolenie profilaktyczne "Narkotyki i nastolatki".

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w Maczku - "Rekord dla Niepodległej"

Dzisiaj, 9 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność "Maczka" odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", dołączając do ponad pięciomilionowej grupy uczniów, którzy w całej Polsce uczestniczyli w akcji pod nazwą "Rekord dla Niepodległej". W ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości.

Żywiec- wycieczka 3b

9 października 2018 roku maturalna klasa 3 b wraz z naszą Panią wychowawczynią - Ewą Korzeniowską postanowiła wybrać się na wycieczkę. Cel został wymierzony i o to po dwóch godzinach jazdy, klasa zawitała w Żywcu. Pierwszym punktem programu było Muzeum Browaru, w którym dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na jego temat. Browar żywiecki, założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum. Żetony piwne, materiały reklamowe, beczki, tańcząca para, jęczmień, woda, chmiel i drożdże - o tym wszystkim opowiadała miła i bardzo obeznana Pani przewodniczka. Żeby dowiedzieć się tego wszystkiego, sami musicie odwiedzić to znakomite muzeum! Następnym punktem naszej wycieczki był spacer po pięknym Parku Żywieckim. Piękne kolory oraz klimat panujący w tym miejscu zachwycił każdego z nas. Małym przystankiem było mini zoo. Spotkaliśmy tam osły, dziki, barany, krowę a nawet lamę. Ostatnią atrakcją w tym dniu był wjazd kolejką na górę Żar. Widoki były nie do opisania. Mieliśmy tam godzinkę czasu wolnego ;większość z nas poszła coś zjeść, a niektórzy robili zdjęcia. O godzinie 16 zjechaliśmy na dół. Niestety, był to już koniec naszej ostatniej wycieczki szkolnej. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i będziemy z uśmiechem wspominać nasze wyjazdy oraz atmosferę panującą w IV LO.

Zapraszamy do galerii.

„Zachować pamięć. Bliżej siebie”.

DZIEŃ MŁODZIEŻY POLSKIEJ I IZRAELSKIEJ W NASZYM LICEUM – 22 PAŹDZIERNIKA 2018

 IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach po raz drugi wzięło udział w programie „Zachować pamięć. Bliżej siebie”. W ramach uczestnictwa w tym przedsięwzięciu 22 października 2018 zorganizowaliśmy w murach naszej szkoły Dzień Młodzieży Polskiej i Izraelskiej. Odwiedziła nas liczna delegacja uczniów z Yroni YD High School z Tel Awiwu wraz z dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami – razem gościliśmy prawie dwieście osób. Po oficjalnym powitaniu w auli szkolnej, młodzież izraelska pod opieką uczniów klas drugich udała się do sal lekcyjnych. Nasi goście mieli okazję zobaczyć prezentację o Polsce, Katowicach oraz „Maczku”, zaprezentować swój kraj, miasto i szkołę oraz skosztować smakołyków samodzielnie przygotowanych przez młodzież IV LO. Były wspólne rozmowy i zdjęcia. Mamy nadzieję na ponowne, tak miłe spotkanie. Być może za rok?


Podkategorie


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.