Szkolna debata oksfordzka

25 września odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym debata oksfordzka. Teza-dla upamiętnienia setnej rocznicy nadania kobietom praw politycznych w Polsce w stulecie niepodległości-brzmiała:"Aktywność kobiet w życiu publicznym przeszkadza w realizacji roli kobiety jako żony i matki". Drużyny propozycji i opozycji przedstawiły argumenty potwierdzające i zaprzeczające tezie. Jury w składzie: pani Konstancja Iwanek, z ramienia Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA, pani profesor Barbara Kiereś, przedstawiciel nauczycieli i Kajetan Budziak z klasy 3a, przedstawiciel uczniów, uznało, że bardziej przekonująca była argumentacja opozycji i ta drużyna wygrała debatę.

Indie w Maczku Indie w Maczku Indie w Maczku

Indie w Maczku

W czwartek 20 września przewodnicząca Koła Naukowego Indologów UŚ Samsara, a także absolwentka IV LO, Daria Szymura, poprowadziła w naszej szkole prelekcję dotyczącą kultury Indii. Uczniowie klasy IIIe i IId poprzebierali się w indyjskie stroje, obejrzeli taniec w wykonaniu Darii, a później mieli okazję trochę „pobawić się” językiem hindi. Największym zainteresowaniem cieszył się "Harry Potter" w hindi.

Indie w Maczku Indie w Maczku Indie w Maczku

 

Dzień Otwarty Oddziału Prewencji Policji w Katowicach

W dniu dzisiejszym, 14 września, klasa Ic wraz z wychowawcą uczestniczyła w Dniu Otwartym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W ramach Dnia Otwartego odbyły się pokazy wyszkolenia i wyposażenia służb mundurowych, między innymi Policji, Straży Pożarnej i Wojska Polskiego, a także pokazy profilaktyczne przeprowadzone przez policjantów Ruchu Drogowego i pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Można się było również dowiedzieć na czym polega praca techników kryminalnych.

1 2 3

COP24 - Szczyt klimatyczny

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Urząd Miasta Katowice rozpoczął nabór wolontariuszy w związku z organizacją konferencji klimatycznej COP24 w grudniu br.

Szczegółowe informacje o naborze są dostępne pod linkiem: http://www.katowice.eu/miasto/aktualnosci?ItemID=3129&ListID={D5DEA5D0-1093-414A-AB2A-4A83B293CB9E} , tam też jest dostępny formularz zgłoszeniowy w wersji polskiej (jest też dostępna wersja angielska).

Podkategorie


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.