Italofonia 2018 na Uniwersytecie Śląskim i sukcesy uczniów klasy 2e

Dnia 19 marca uczniowie klasy 2e mieli okazję uczestniczyć w wykładach w języku włoskim zorganizowanych przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu w ramach corocznej edycji Italofonii. Koordynatorami tegorocznej edycji byli dr Lucyna Marcol-Cacoń oraz mgr Ryszard Wylecioł.

Tym razem warsztaty zostały podzielone na dwie części:
- warsztaty językoznawcze pt. Pięta Achillesa w nauce języków obcych, czyli o idiomach włoskich opisujących części ciała przygotowane przez dr Aleksandrę Paliczuk oraz dr Agnieszkę Pastuchę-Blin,
- warsztaty kulturoznawcze pt. Gestykulacja, czyli jak bez słów mówią po włosku, które poprowadziła mgr Joanna Wrona.
W ramach uroczystości odbyły się dwa konkursy.
W konkursie językowym nasi reprezentanci zgarnęli wszystkie miejsca na podium:
I miejsce Justyna Czekajska, Alicja Hetman, Paweł Fudali
II miejsce Natalia Rdzanek, Martyna Zalas i Karolina Marek
III miejsce Patrycja Alweil, Julia Gajęcka i Konrad Gumulak

Natomiast w quizie podsumowującym całe wykłady inne szkoły też nie miały z nami szans. Zespół w składzie: Weronika Matuszny, Justyna Czekajska i Magdalena Karpf zajął 1 miejsce! Wszystkim gratulujemy!

Italofonia 2018Italofonia 2018Italofonia 2018