Dzień Otwarty Urzędu Statystycznego 2018

8 marca 2018r uczniowie klasy 1e wzięli udział w Dniach Otwartych Urzędu Statystycznego w Katowicach. Tegoroczne Dni zorganizowane były pod nazwą "Statystyka bliżej nas". Uczniowie w czasie pobytu w Urzędzie Statystycznym wysłuchali prezentacji i wykładów nt: "Organizacja i zadania statystyki publicznej", "Statystyka publiczna dawniej i dziś – 100 lat GUS", "Organizacja i realizacja statystycznych badań ankietowych", "Zakładanie działalności gospodarczej – rejestr REGON, klasyfikacja PKD", "Wybrane zagadnienia z zakresu działania Ośrodka Statystyki Rynku Finansowego oraz Ośrodka Statystyki Ochrony Środowiska", "Zasoby informacyjne statystyki publicznej", "Aplikacja - Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju". Wykładom towarzyszyła wystawa publikacji statystycznych „Województwo śląskie wczoraj i dziś" gdzie można było podziwiać roczniki statystyczne z 1920 czy 1954 roku. Na zakończenie wizyty uczniowie odwiedzili Informatorium Statystyczne.