Znowu żyjemy w smogu…

Czekamy na wiosnę, zmęczeni nie tylko zimą ale też ciężkim powietrzem, którym jesteśmy zmuszeni oddychać w sezonie grzewczym.

Wszystkich zaniepokojonych stanem powietrza w naszych miastach zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat smogu w gablotce obok sali nr 23. Można dowiedzieć się jakie są jego rodzaje, jak wpływa na nasz organizm, czy da się przed nim chronić itp. Informacje pod hasłem „Zaś tyn smog u nos” przygotowali uczniowie klasy IIIb2.

Przypominamy także, że aktualny stan powietrza i stopień jego zapylenia możemy śledzić na stronie internetowej naszej szkoły! (Aktualności – stan zapylenia) Od 1 stycznia 2018 roku działa przy naszej szkole stacja meteorologiczna, wyposażona między innymi w mierniki monitorujące stężenie pyłów PM 10 i PM 2,5 w powietrzu.