Genius Logicus 2018

Już kolejny rok uczniowie IV LO w Katowicach biorą udział w międzynarodowym konkursie logiczno - matematycznym Genius Logicus.

Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.
Konkurs składa się z dwóch etapów. ZAWODY BEZ POMIARU CZASU, podczas których zawodnicy otrzymują łącznie 20-30 zadań, oraz ZAWODY Z POMIAREM CZASU, w których każdy zawodnik otrzyma 10 zadań.
W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły otrzymali wysokie noty - 1 miejsce w rankingu krajowym i 12 w rankingu międzynarodowym - Jacek Jendrzejewski z klasy 2c oraz tytuł mistrza otrzymał Daniel Szeja z klasy 3a otrzymując 1 miejsce w rankingu krajowym i 8 w międzynarodowym.