Dzień Edukacji na Rzecz Praw Zwierząt

Klasy 1a i 3b1 brały udział w  Dniu Edukacji na Rzecz Praw Zwierząt na WPiA UŚ. Uczestnikom pokazano co to znaczy testowane na zwierzętach i jak ważne jest, aby zainteresować się markami, które zaprzestały tego typu znęcania się nad istotami żywymi. Jak naprawdę wygląda życie zwierząt na fermach i w cyrkach. Jacek Bożek z klubu Gaja, twórca kampanii społecznej "Jeszcze żywy KARP", opowiedział młodzieży i swoich działaniach i początkach w walce z rozprzestrzeniającym się cierpieniem zwierząt na rzecz ludzkich przyjemności. . Po wykładach pełnych kontrowersyjnych zdjęć i faktów na temat tego, co się dzieje za naszymi plecami przyszła pora na przemiłą, czworonożną niespodziankę. Aby z miłym akcentem zakończyć ten dzień na Uniwersytet przydreptał  pies, członek WOPR. Uczniowie zobaczyli krótki materiał na temat tego, jak najzwyklejszy pies ze schroniska teraz ratuje wielu ludzi. Popisał się paroma sztuczkami i machając radośnie ogonem opuścił salę. Młodzież wychodząc z budynku Uniwersytetu Śląskiego miała w głowach pełno przemyśleń i refleksji związanych z tematem. Dodatkowo młodzież naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy oraz pokarmu i innych potrzebnych rzeczy dla miejskiego schroniska. Dziękujemy!!!