Warsztaty z anatomii człowieka w Collegium Medicum w Krakowie

W ramach trwającej od kilku lat współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Jagiellońskim, 8 i 12 grudnia br. uczniowie klas pierwszych – Ib, Ie i If wyjechali na warsztaty z anatomii człowieka. Po raz kolejny Muzeum Anatomii Collegium Medicum stało się świadkiem naszych zmagań z budową ludzkiego ciała. Uczniowie Maczka ćwiczyli anatomię człowieka robiąc szkice i notatki, korzystając z nagromadzonych w salach muzeum unikatowych eksponatów i preparatów anatomicznych: formalinowych i kostnych. Z sukcesem! Na zdjęciach – do obejrzenia których zapraszam w galerii – trudno rozróżnić, które szkice wykonane zostały przez studentów, a które przez naszych uczniów.

Niesamowita atmosfera Theatrum Anatomicum, kontakt z najstarszą polską uczelnią i możliwość „podglądnięcia” studentów medycyny inspiruje do odkrywania nowych biologicznych zainteresowań. Katedra Anatomii jest najlepszym miejscem do poznawania anatomii człowieka, z pewnością ciekawszym od szkolnej ławki. Bo jak mawiał profesor Teichmann, jeden z założycieli Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego „Anatomia z książek na pamięć nauczana niewiele jest warta”.