Dzień Śląski 2017

8 grudnia odbył się w naszej szkole VII już Dzień Śląski organizowany pod hasłem NA ŚLĄSKU, O ŚLĄSKU I PO ŚLĄSKU. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję podziwiać artystów Zespołu Tańca i Muzyki Śląsk z Koszęcina oraz tańce śląskie w wykonaniu Zespołu Małe Siemianowice. Największe wrażenie zrobił jednak pokaz mody, inspirowanej motywami śląskimi. Kreacje zaprojektowała Pani Mirosława Szałasta a zaprezentowały je uczennice naszego liceum, wzbudzając wśród publiczności niesamowity entuzjazm i emocje. Klasy pierwsze wzięły również udział w quizie pt. "Przaja ci Ślónsku", przygotowanym przez przedstawicieli Związku Górnośląskiego. Klasy pierwsze przedstawiły również scenki z elementami kultury i gwary śląskiej. Najlepsza w zmaganiach okazała się klasa 1a.

Wkrótce galeria z pokazu mody :)