"Cicha noc"

     

W poniedziałek 4 grudnia 2017r w sali teatralno - kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach, uczniowie IV LO w Katowicach wzięli udział w projekcji filmu "Cicha Noc". Cicha noc – jest polskim filmem fabularnym z 2017 roku, ze scenariuszem i w reżyserii Piotra Domalewskiego. W rolach głównych wystąpili Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora i Arkadiusz Jakubik. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr.. Premiera filmu odbyła się 21 września 2017 roku w trakcie Festiwalu Filmowego w Gdyni. „Cicha noc” to objawienie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017 roku. Debiut fabularny Piotra Domalewskiego zachwycił zarówno jury jak i widzów, którzy przyznali mu aż siedem nagród, w tym Złote Lwy dla najlepszego filmu, nagrodę dla Dawida Ogrodnika za rolę męską oraz Nagrodę Dziennikarzy!

Film opowiada o pracującym za granicą Adamie, który niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

Po projekcji filmu uczniowie mogli porozmawiać z Reżyserem, Panem Piotrem Domalewskim. Był mini konkurs z wiedzy o filmie, autografy i wspólne zdjęcia.


Tomasz Biliński & Małgorzata Ruchała dla IVLO w Katowicach © 2006
FreshJoomlaTemplates.com
.