Wykład - Otwartej Akademii Nauki

28 listopada klasy 1c oraz 2c uczestniczyły w wykładzie "Nie daj się zjeść Sieci. Od ekonomii uwagi, do IT wagi ciężkiej - Big Data" w ramach Otwartej Akademii Nauki - Wyższej Szkoły Biznesu z Dąbrowy Górniczej. Wykład poprowadził Pan dr inż. Maciej Rostański. Tematyka wykładu dotyczyła informacji czym jest internet, sieć internetowa, co znaczy przekazywanie wiadomości? Czy to tylko dane, informacje czy może wiedza, jaka jest droga od danych do mądrości. W czasie wykładu uczniowie dowiedzieli się co oznaczają pojęcia geometryczny postęp Internetu oraz czasy wykładnicze. Pan dr inż. Rostański poruszył również kwestie ludzkich zachowań w Internecie.

Dodatkową ciekawostką dla uczniów okazał się fakt, że Pan dr inż. Maciej Rostański jest absolwentem "Maczka" i spędził sporo czasu w sali matematycznej, w której wykład miał miejsce.