Projekt krajowy eTwinning

W poniedziałek 27 listopada uczniowie klasy 2c wzięli udział w wideokonferencji zorganizowanej na platformie Twinspace programu eTwinning Live w ramach realizowanego projektu  „Geogebryczny Świat”. W czasie wideokonferencji uczniowie z każdej ze szkół dzielili się wiadomościami na temat przygotowanych przez siebie apletów w programie GeoGebra oraz prezentowali aplety do praktycznych zastosowań.

W ramach współpracy krajowej od października 2017 roku realizujemy projekt „GeoGebryczny Świat”, który skupia 4 szkoły: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach, Zespół szkół w Krzepicach, IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. St. Maczka w Katowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

W projekcie biorą udział uczniowie klasy 2c: Alina Kłosowska, Julia Stadler, Aleksander Świtała, Michał Kania, opiekunem projektu jest Katarzyna Trajdos.

Celem projektu jest pokazanie, że za pomocą bezpłatnego oprogramowania jakim jest GeoGebra można poznawać matematykę i opisywać świat. Chcemy pokazać, że uczniowie mogą samodzielnie poznawać matematykę z użyciem nowoczesnych narzędzi, jakim jest GeoGebra.