Tu nie chodzi o jedzenie - warsztaty profilaktyczne

Od grudnia br. IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka  w Katowicach będzie brało udział w ogólnopolskim projekcie TU NIE CHODZI O JEDZENIE, dofinansowanym ze środków Narodowego Programu Zdrowia i realizowanym we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

Nadwaga, otyłość, bulimia, anoreksja to zaburzenia odżywiania, które dotykają coraz szerszej grupy ludzi, szczególnie młodych, w okresie dorastania. TU NIE CHODZI O JEDZENIE to program, którego celem jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie otoczenia, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy.

Zaproszenie do udziału w projekcie skierowane jest  do - uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców. Przygotowane zostały warsztaty profilaktyczne, szkolenie ze specjalistami i bogate materiały edukacyjne, które pozwolą w sposób przystępny i systemowy zapoznać się z problematyką zaburzeń odżywiania. Udział w projekcie stanowi ważny element wsparcia uczniów w zakresie zdrowia fizycznego, psychicznego oraz społecznego.

W ramach programu  zorganizowane zostaną:

1. Warsztaty profilaktyczne na temat zaburzeń odżywiania dla uczniów z 10 klas.

2. Warsztat dla grona pedagogicznego, pt. “Rozpoznawanie i wczesna interwencja w zaburzeniach odżywiania”.

3. Pakiet edukacyjny dla szkoły, który zawiera: konspekty zajęć profilaktycznych dla uczniów nt. zaburzeń odżywiania oraz umiejętności miękkich; materiały promocyjno-edukacyjne: plakaty, ulotki dla uczniów, grona pedagogicznego, rodziców; elektroniczne broszury edukacyjne: dla uczniów, nauczycieli, rodziców; filmy edukacyjne z udziałem specjalistów (psycholog, psychoterapeuci, dietetyk, psychiatra, coach) oraz animacje edukacyjne.