Postprawda - weryfikuj informacje znalezione w sieci

We wtorek 14 listopada uczniowie całej szkoły wzięli udział w wykładzie Postprawda - weryfikuj informacje znalezione w sieci!, który poprowadziła Pani mgr Ewa Walewska, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach w ramach cyklu „Ciekawa lekcja”.

Wykład miał za zadanie uświadomić uczniom skalę zjawiska jakim jest bezrefleksyjne udostępnianie niesprawdzonych informacji w Internecie oraz uświadomić konieczność weryfikowania informacji. Prowadząca przedstawiła szereg przykładów internetowych doniesień, które przekazywały nieprawdziwe, zafałszowane wiadomości, a niezweryfikowane przez internautów – rozprzestrzeniły się „wirusowo”. Celem wykładu było promowanie postawy świadomego i krytycznego użytkownika Sieci.